REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Społeczeństwo Amerykańska obsesja na punkcie smartfonów

Amerykańska obsesja na punkcie smartfonów

-

Ile razy dziennie sprawdzasz swojego smartfona? Wraz z kolejnym badaniem można już śmiało stwierdzić, że Amerykanie mają chorobliwą obsesję na punkcie swoich urządzeń mobilnych.

fot. Uzależnienie od smartfonów przybrało szerszy zasięg w USA niż epidemia otyłości

REKLAMA

Nowe badanie Mobile Mindset Study wykazało, że 58 procent amerykańskich właścicieli smartfonów sprawdza swoje telefony co najmniej co godzinę, a znaczna część w łóżku i w łazience.

Jeśli nagle straciliby swój smartfon, aż 73 proc. przyznaje, że wpadłaby w panikę, a kolejne 14 proc. byłoby „zrozpaczonych”.

Czytaj: Fenomen smartfonów, czyli czy istnieje granica rozwoju technologicznego?

Ankieta ilustruje też w jaki sposób zmienia się zakres niegrzecznych lub niestosownych zachowań z użyciem telefonów. To, co było niedawno niewłaściwym zachowaniem dziś jest społeczną normą.

Wśród respondentów 30 procent przyznało, że sprawdza telefon podczas posiłku z inną osobą, 40 proc. w toalecie, a 24 proc. podczas prowadzenia samochodu.

Także uczestnictwo w nabożeństwie może być okazją do sprawdzenia telefonu – przyznało się do tego 9 proc. badanych osób.

Jeszcze większym natręctwem wydaje się sięganie po telefon, gdy leżymy w łóżku – w środku nocy, przed pójściem spać czy zaraz po przebudzeniu. Na takie obsesyjne zachowani cierpi – według badania – 54 proc. społeczeństwa.

Zobacz: Uzależnieni od technologii. Sprawdź, czy jesteś jednym z nich

Sondaż przeprowadziła firma Lookout we współpracy z Harris Interactive w dniach 8-10 maja na 2,097 osobach powyżej 18 roku życia.

Psychologowie już od jakiegoś czasu biją na alarm, ostrzegając przez obsesją na punkcie smartfonów. A liczba użytkowników urządzeń mobilnych wciąż wzrasta. Według danych Pew od maja 2011 do lutego 2012 roku poszybowała o 36 procent.

O to by savoir vivre zupełnie nie przepadł wraz z rozwojem technologicznym postanowił zatroszczyć się koncern Apple, wprowadzając nową aplikację o nazwie „Do Not Disturb”, która ma pomóc użytkownikom iPhonów odłączyć się od swoich telefonów.

as

Czytaj też: Życie jak w Big Brotherze

 

2 KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks