REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaPolitycy SP po zarządzie: Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów z PiS

Politycy SP po zarządzie: Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów z PiS

-

Prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów z PiS o zasadach współpracy przy realizacji wspólnego programu w ramach Zjednoczonej Prawicy – poinformowali w środę politycy Solidarnej Polski po posiedzeniu zarządu tej partii.

„Zakończyło się spotkanie zarządu Solidarnej Polski. Prezes Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu Zjednoczonej Prawicy” – napisał poseł Jan Kanthak na Twitterze.

REKLAMA

„Zdecydowaliśmy, że dalej będziemy prowadzili rozmowy” – dodał w rozmowie z PAP wiceminister klimatu, polityk SP Jacek Ozdoba. „Dziękujemy PiS za otwartość i zrozumienie, że Zjednoczona Prawica powinna trwać” – dodał.

Pytany, czy jeszcze w środę dojdzie do spotkania Zbigniewa Ziobro z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim odpowiedział, że zapewne w najbliższym czasie dojdzie do takiego spotkania.

Jeden z polityków SP, pytany przez PAP, czy ugrupowanie to akceptuje warunki, jakie Solidarnej Polsce przedstawiło PiS, powiedział: „kwestia dopracowania pewnych szczegółów i sądzę, że znajdziemy porozumienie”.

Zarząd Solidarnej Polski obradował od g. 15.00. Wcześniej, ok. g. 13.00 zebrało się kierownictwo PiS.

Rzecznika PiS Anita Czerwińska poinformowała PAP po spotkaniu władz partii, że „omawiano m.in. możliwe scenariusze polityczne, ale także sprawy wewnątrzpartyjne, jak choćby kwestie związane z organizacją kongresu partii”. Pytana, co dalej ze Zjednoczoną Prawicą, czy podjęto już jakieś decyzje, odparła, że „piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od ich decyzji”.

Rozmowy partii współtworzących Zjednoczoną Prawicę – PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia – dotyczące nowej umowy koalicyjnej i rekonstrukcji rządu zostały zawieszone w związku z tym, że w ubiegłym tygodniu Solidarna Polska opowiedziała się przeciw noweli ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa PiS; większość posłów Porozumienia w tym głosowaniu wstrzymała się. Później politycy PiS wielokrotnie podkreślali, że koalicja Zjednoczonej Prawicy praktycznie już nie istnieje.

W poniedziałek zebrało się kierownictwo PiS w sprawie przyszłości Zjednoczonej Prawicy i dalszej obecności w rządzie polityków Porozumienia i Solidarnej Polski. Po tym spotkaniu rzeczniczka partii poinformowała, że podjęto decyzje o „zdecydowanych rozstrzygnięciach”, a o szczegółach PiS poinformuje „w stosownym czasie”. Na spotkaniu, które odbyło się później w poniedziałek Jarosław Kaczyński przedstawił Zbigniewowi Ziobrze warunki dalszego trwania koalicji. Natomiast we wtorek szef PiS spotkał się z liderem Porozumienia Jarosławem Gowinem; w spotkaniu tym brał udział również premier Mateusz Morawiecki. (PAP)

REKLAMA

2107581731 views

REKLAMA

REKLAMA

2107581963 views

REKLAMA

2109378354 views

REKLAMA

2107582104 views

REKLAMA

2107582203 views

REKLAMA

2107582311 views