REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaPolskaZhakowano twitterowe konto naczelnego "Gazety Polskiej"

Zhakowano twitterowe konto naczelnego „Gazety Polskiej”

-

Zhakowano twitterowe konto naczelnego „Gazety Polskiej” i stronę znadniemna.pl – poinformowali w środę PAP redaktor naczelny „GP” Tomasz Sakiewicz i szef portalu znadniemna.pl Andrzej Pisalnik.

Na koncie twitterowym Sakiewicza został opublikowany link do artykułu na stronie znadniemna.pl pt. „Polska i Litwa wzywają NATO do wysłania wojsk na Białoruś”. Jak przekazał PAP Tomasz Sakiewicz, nie on zamieścił ten link. „O 11 unieważniono wszystkie moje hasła, maile, czy wszystkie identyfikacyjne znaki z Twittera, które umożliwiały mi kontakt” – powiedział PAP redaktor naczelny „Gazety Polskiej” Tomasz Sakiewicz.

REKLAMA

„Próbowaliśmy jeszcze innymi mechanizmami wejść, ale w tej chwili (hakerzy-PAP) przejęli go całkowicie i wrzucają prowokacyjne teksty” – poinformował dodając, że sprawę zgłosił już do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Według niego jest to „ewidentna prowokacja wobec polskiego bezpieczeństwa w związku z tym, co się dzieje na Białorusi”. „Moim zdaniem stoją za tym rosyjskie służby, które zresztą po raz trzeci atakują nasz on-line w ciągu roku” – ocenił.

W artykule pt. „Polska i Litwa wzywają NATO do wysłania wojsk na Białoruś” zamieszczonym na stronie znadniemna.pl, a do którego link zamieszczono na Twitterze Sakiewicza, wskazano m.in., że minister spraw zagranicznych Polski Zbigniew Rau „wezwał do jak najszybszego przyjęcia sankcji wobec osób odpowiedzialnych za fałszerstwa wyborcze i brutalne represje wobec uczestników pokojowych demonstracji na Białorusi”.

„Podczas spotkania za zamkniętymi drzwiami Minister Spraw Zagranicznych Polski Zbigniew Rau i Minister Spraw Zagranicznych Litwy Linas Linkevičius wezwali UE do stworzenia europejskich sił pokojowych, przy wsparciu Stanów Zjednoczonych, i rozmieszczenia ich na Białorusi w celu zapobiegania i eliminowania zagrożeń dla pokoju i bezpieczeństwa w tym kraju i Europie, a także by zapobiec wkroczeniu wojsk rosyjskich na Białoruś” – czytamy w artykule na stronie znadniemna.pl.

W rozmowie z PAP redaktor naczelny portalu znadniemna.pl Andrzej Pisalnik zaprzeczył, że to oni opublikowali ten tekst na swoim portalu. „Są dwie osoby, które mogą na stronę coś zamieścić. To jestem ja i moja żona. A my tego nie zamieściliśmy” – zapewnił.

„Nasi czytelnicy z Polski skarżą się, że nasza strona się nie otwiera, więc ktoś na pewno musiał coś zrobić” – powiedział.

Dodał, że wspomniany artykuł zostanie usunięty.

W artykule dotyczącym tej sprawy, zamieszczonym na stronie niezalezna.pl, redakcja informuje, że w maju 2020 r. portal Niezalezna.pl dwukrotnie padł ofiarą rosyjskich hakerów, którzy zmieniali treść publikacji serwisu. „Na naszą stronę (a także na portale Telewizji Republika, Radia Szczecin, olsztyn24.pl oraz stronę gminy Orzysz, gdzie znajduje się garnizon) wstawiono artykuł pt. Amerykanie +chwalą+ pobyt w Drawsku. +Jedyne, czym mogą strzelić, to gumki od majtek+”. Dodano, że były w nim propagandowe, uderzające w polsko-amerykańską współpracę wtręty jak: „Amerykański dowódca nie oszczędził negatywnych ocen polskim żołnierzom. Nie ma się co dziwić. Wszyscy na pewno zdają sobie sprawę z faktycznego stanu szkolenia w WP. I żadne +przeglądy strategiczne+, modlitwy i WOT nie przesłonią faktu, że potencjał bojowy naszego wojska jest poniżej krytyki” – napisano na portalu niezalezna.pl.

Jak przekazano, gdy opublikowana została informacja o tym ataku, „Rosjanie dokonali kolejnego włamania, zmieniając ją na +newsa+, że Niezalezna.pl przyznaje się do autorstwa wcześniejszego artykułu”.

Redakcja niezalezna.pl dodała, że „to nie koniec działań Moskwy przeciwko naszym mediom”. „Pod koniec maja w anglojęzycznym prorosyjskim portalu +The Duran+ ukazał się +wywiad+, przeprowadzony rzekomo przez Katarzynę Gójską dla +Gazety Polskiej+. Rozmówcą wicenaczelnej tygodnika miał być amerykański generał broni Christopher G. Cavoli, dowódca sił amerykańskich w Europie. Nie trzeba chyba dodawać, że rozmowa, w której Cavoli twierdzi, że Polska i kraje bałtyckie są fatalnie zorganizowane pod względem militarnym, została w całości wymyślona”.(PAP)

REKLAMA

2109612833 views

REKLAMA

REKLAMA

2109613065 views

REKLAMA

REKLAMA

2111409456 views

REKLAMA

2109613206 views

REKLAMA

2109613305 views

REKLAMA

2109613413 views