REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Polska Niedzielski: nie ulegajmy iluzji bezpieczeństwa, wciąż mamy dziennie 10-15 tys. zakażeń Covid-19

Niedzielski: nie ulegajmy iluzji bezpieczeństwa, wciąż mamy dziennie 10-15 tys. zakażeń Covid-19

-

Nie ulegajmy iluzji bezpieczeństwa, kiedy nasze wyniki są dziennie na poziomie 10-15 tysięcy przypadków zakażeń Covid-19 – przestrzegł w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział, że po świętach rząd podejmie decyzje co do dalszych działań związanych z epidemią.

Szef MZ na konferencji prasowej był pytany przez dziennikarzy o cel wprowadzenia przepisu, w myśl którego od poniedziałku każda osoba znajdująca się w pracy w pomieszczeniu z innymi musi nosić maseczkę.

REKLAMA

Niedzielski podkreślił, że są to środki, które mają nas skutecznie zabezpieczyć przed rozwojem pandemii. Wskazał, że rząd dokonał ostatnio kilku doprecyzowań na poziomie legislacyjnym. Przypomniał m.in. że od poniedziałku obowiązuje zmiana w Kodeksie wykroczeń, która ujednoznacznia podstawę wystawiania mandatów za naruszenie obowiązku noszenia maseczek.

“Nie ulegajmy tutaj iluzji bezpieczeństwa, kiedy nasze (…) są dziennie między 10-15 tysiącami przypadków” – powiedział minister.

Szef MZ podkreślił, że rząd ma dokładnie zdefiniowany plan działań do świąt Bożego Narodzenia. “Potem będziemy podejmowali decyzje w zależności od liczby zachorowań, czy robimy czerwoną strefę w całym kraju, czy czerwoną strefę z żółtą, czy od razu uruchomimy wszystkie trzy strefy, włącznie z zieloną. To wszystko zależy od sytuacji w kraju” – zaznaczył szef MZ.

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 5 733 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 121 osób. W niedzielę resort informował o 11 483 przypadkach, w sobotę o 15 178, a w piątek o 17 060 przypadkach. Łącznie od początku epidemii wykryto 990 811 przypadków COVID-19. Zmarło 17 150 chorych.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA