REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka AP: polityk dowiedział się, że ma koronawirusa, na spotkaniu z Trumpem

AP: polityk dowiedział się, że ma koronawirusa, na spotkaniu z Trumpem

-

Doug Mastriano, republikański senator stanowy z Pensylwanii, który w środę uczestniczył w spotkaniu z prezydentem Donaldem Trumpem, w jego trakcie dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem. Test na obecność SARS-CoV-2 wykonano, gdy przybył do Białego Domu – pisze AP.

Senator natychmiast opuścił spotkanie – relacjonuje agencja, powołując się na źródła w administracji prezydenckiej. Trump zapewnił go na odchodnym, że służby medyczne Białego Domu udzielą mu wszelkiej niezbędnej pomocy.

REKLAMA

Przed spotkaniem z prezydentem Mastriano uczestniczył w czterogodzinnej naradzie w Gettysburgu poświęconej strategii w sprawie zakwestionowania zwycięstwa demokraty Joe Bidena w wyborach prezydenckich w Pensylwanii. Podczas tego spotkania – jak podkreśla Associated Press – “Mastriano występował bez maseczki”. Nie nosili ich też także inni uczestnicy narady: osobisty prawnik Donalda Trumpa Rudy Giuliani, liczni obserwatorzy wyborczy i świadkowie nieprawidłowości, których w Pensylwanii dopatrzył się sztab Trumpa.

Testy, jakie przeprowadzono w środę, gdy tylko uczestnicy spotkania zjawili się w Białym Domu, okazały się dodatnie również w wypadku syna Mastriano i jego przyjaciela. “Cała trójka pospiesznie opuściła Gabinet Owalny. Spotkanie kontynuowano przez pół godziny bez ich udziału” – pisze AP.

Koronawirusem zakaziła się część pracowników prezydenckiej administracji, a także sam Trump, który z tego powodu na początku października spędził kilka dni w szpitalu wojskowym Walter Reed pod Waszyngtonem. Amerykański przywódca przeszedł zakażenie koronawirusem bez doraźnych konsekwencji dla swego zdrowia. Zakażenie koronawirusem potwierdzono także w wypadku jego żony i dwóch synów.

Każdy, kto pojawia się w najbliższym otoczeniu prezydenta, jest poddawany szybkiemu testowi na obecność koronawirusa – pisze AP. Informację o wynikach badań przekazano jednak dopiero wtedy, gdy wszyscy znajdowali się już w Gabinecie Owalnym.

Stojący na czele Komitetu Politycznego Republikanów w Senacie Pensylwanii Dave Argall odmówił skomentowania informacji o zakażeniu Mastriano “ze względu na sprzeczne informacje, jakie towarzyszą sprawie”. W rozmowie z Associated Press dodał, że “spodziewa się komunikatu Senatu, który pozwoli nam lepiej zrozumieć sytuację”.

Rzeczniczka republikańskiej większości w Senacie USA Kate Flessner odmówiła komentarza, zaznaczając, że “sprawa ma charakter prywatny”.

Świadek, który przekazał AP informację o zakażeniu Mastriano – znanego ze swego krytycyzmu wobec zbyt restrykcyjnej jego zdaniem i szkodzącej biznesowi polityki epidemiologicznej gubernatora Pensylwanii, Toma Wolfa – utrzymuje, że “wszyscy uczestnicy narady w Gettysburgu przybyli do Waszyngtonu mikrobusem, jednak Mastriano i jego syn z wraz przyjacielem podróżowali własnym samochodem”.

W spotkaniu grupy z Gettysburga z prezydentem Trumpem uczestniczył również szef personelu Białego Domu Mark Meadows, który chorował na Covid-19 na początku listopada. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA