Z innych aren sportowych

-

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz podał się do dymisji na czwartkowym posiedzeniu zarządu. Swojej decyzji nie uzasadnił. Nowym szefem został wybrany Ryszard Szurkowski.

x x x

Specjalna Komisja Dyscyplinarna Polskiego Związku Narciarskiego ponownie spotka się z Kornelią Marek, u której badanie antydopingowe przeprowadzone podczas igrzysk olimpijskich w Vancouver dało wynik pozytywny, w środę 7 kwietnia.

x x x

W meczu eliminacji mistrzostw Europy piłkarek ręcznych Polska przegrała w Chorzowie z Rosją 26:35 (15:15).

x x x

Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000) był najszybszy na odcinku testowym w kategorii SWRC przed Rajdem Jordanii, trzecią eliminacją mistrzostw świata, który rozpocznie się w piątek. Najlepszy czas zanotował broniący tytułu Francuz Sebastien Loeb.

x x x

Jakub Przygoński zajął czwarte miejsce na czwartym etapie rajdu Abu Dhabi Desert Challenge, pierwszej eliminacji mistrzostw świata w rajdach terenowych FIM. Wygrał Sean Gaugain z RPA, który wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej Hiszpana Marca Comę.

x x x

Wicemistrz świata w rzucie dyskiem i złoty medalista mistrzostw świata żołnierzy Piotr Małachowski uznany został za najlepszego sportowca Wojska Polskiego w 2009 roku w sporcie kwalifikowanym.