Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie

Wydarzenia sportowe w skrócie

-

W środę przed południem czarterowym samolotem z Grazu wróciła do kraju część piłkarskiej reprezentacji Polski, która nie wywalczyła awansu do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Na stołecznym lotnisku Okęcie zawodników witała niezbyt liczna grupa kibiców i dziennikarzy.

Aleksandra Dawidowicz (Halls) zdobyła w środę we włoskim Val di Sole brązowy medal mistrzostw świata w kolarstwie górskim w wyścigu kategorii młodzieżowej (do 23 lat).

Karolina Tymińska (AZS AWFiS Gdańsk) zajmuje drugie miejsce w siedmioboju po pierwszym dniu lekkoatletycznego mityngu w czeskiej miejscowości Kladno z udziałem światowej czołówki.

Niemiec Markus Fothen (Gerolsteiner) wygrał w środę piąty etap kolarskiego wyścigu Dookoła Szwajcarii, prowadzący z Domat-Ems do Caslano (190 km). Liderem pozostał Hiszpan Igor Anton Hernandez (Euskaltel).

Grzegorz Panfil odpadł jako ostatni z czterech polskich tenisistów uczestniczących w turnieju Polska Energia Open o puli nagród 35 tys. dolarów. W środowym meczu 2. rundy przegrał z reprezentantem Francji Alexandrem Sidorenką 5:7, 3:6.

20-letnia Anna Korzeniak nie przeszła kwalifikacji do tenisowego turnieju wielkoszlemowego na trawiastych kortach w Wimbledonie. W drugiej rundzie przegrała z Francuzką Stephanie Foretz 2:6, 2:6.

Napastnik piłkarskiej reprezentacji Niemiec Lukas Podolski (Bayern Monachium) jest bliski przejścia do Juventusu Turyn – poinformowała włoska agencja prasowa ANSA.

Kilku norweskich ministrów otrzymało specjalne zaproszenie na finał Euro-2008 oraz na spotkanie z wysokimi działaczami UEFA, aby porozmawiać o ewentualnej organizacji Euro w 2016 roku.

Maciej Iwański (KGHM Zagłębie Lubin) ma przejść do Legii Warszawa. Kluby porozumiały się już w sprawie kwoty transferu, ale umowy nie podpisał jeszcze piłkarz – poinformował PAP Paweł Wargenau z biura prasowego stołecznej drużyny.

Na półmetku piłkarskich mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii organizatorzy są zadowoleni ze stanu bezpieczeństwa, ale zainteresowanie turniejem określają jako „umiarkowane”.

Były piłkarz GKS Katowice i reprezentacji Polski Adam Ledwoń pochowany został w środę w miejscowości Radawie na Opolszczyźnie.

Minister sportu i turystyki Mirosław Drzewiecki i prezes zarządu Narodowego Centrum Sportu Michał Borowski złożyli w środę na ręce wojewody mazowieckiego Jacka Kozłowskiego projekt budowlany i dokumenty niezbędne do wydania pozwolenia na budowę Stadionu Narodowego w Warszawie, na potrzeby finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Katolicki włoski dziennik „Avvenire” pisze w środę o „rozbrajającej” prostocie i skromności Roberta Kubicy. W opublikowanej na łamach gazety rozmowie polski kierowca Formuły 1 broni swego prawa do życia prywatnego.

Koszykarze Boston Celtics w szóstym meczu finału NBA pokonali Los Angeles Lakers 131:92 i wygrali finałową rywalizację 4-2. To najwyższe zwycięstwo w decydującym meczu finału w historii ligi NBA.

Żadnej z polskich osad nie udało się awansować do igrzysk olimpijskich w Pekinie z wioślarskich regat kwalifikacyjnych, które od niedzieli rozgrywane były w Poznaniu.

W drugiej rundzie turnieju WTA tenisistek na trawiastych kortach w Eastbourne (pula nagród 600 tys. dolarów), rozstawiona z jedynką Rosjanka Swietłana Kuzniecowa przegrała z Dunką Caroline Wozniacki 2:6, 2:6.

Szwajcar Roger Federer i Serbka Ana Ivanovic zostali najwyżej rozstawieni w wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach w Wimbledonie (z pulą nagród 15 mln euro), który rozpocznie się w poniedziałek w Londynie. Polka Agnieszka Radwańska została rozstawiona z numerem 14.

Obrońca piłkarskiej reprezentacji Francji Lilian Thuram i pomocnik Claude Makelele zapowiedzieli odejście z zespołu narodowego po mistrzostwach Europy. Francja po porażce we wtorek 0:2 z Włochami nie awansowała do ćwierćfinału.

Europejska Unia Piłki Nożnej (UEFA) podjęła decyzję, na mocy której szkoleniowiec reprezentacji Niemiec Joachim Loew nie będzie mógł siedzieć podczas czwartkowego meczu ćwierćfinałowego mistrzostw Europy z Portugalią na ławce trenerskiej.

Claude Puel został nowym trenerem piłkarskiego mistrza Francji Olympique Lyon. Poprzednio pracował w Lille, a karierę szkoleniową rozpoczynał w AS Monaco.