Strona głównaDziennik SportowyWydarzenia sportowe w skrócie

Wydarzenia sportowe w skrócie

-

Pięć medalowych miejsc zdobyli młodzi polscy judocy podczas międzynarodowych juniorskich turniejów w Berlinie i Kijowie – poinformował szef szkolenia PZJudo Ryszard Janiszewski. Drugie miejsce w wadze 60 kg zajął w Berlinie Jacek Malczewski z AZS Gliwice.

Rozstawieni z numerem ósmym Francuzi Michael Llodra i Fabrice Santoro wygrali z amerykańskimi braćmi Bobem i Mike’m Bryanami (3.) 6:4, 6:2 w finale gry podwójnej turnieju tenisowego z cyklu Masters Series w Rzymie (pula nagród 2 mln euro). Wcześniej w finale singla Hiszpan Rafael Nadal pokonał Argentyńczyka Guillermo Corię 6:4, 3:6, 6:3, 4:6, 7:6 (8-6).

Klub Union Atletico Maracaibo został po raz pierwszy w historii piłkarskim mistrzem Wenezueli. W weekend pokonał na wyjeździe Deportivo Italmaracaibo 2:1

Izabela Zatorska (Wrocanka koło Krosna) zajęła pierwsze, a nie, jak podano wcześniej w komunikacie, trzecie miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu świata w biegach górskich, które odbyły się w miejscowości Meltina, we Włoszech.

Siatkarze Argentyny wygrali w Mar del Plata turniej kwalifikacyjny i awansowali do finałów mistrzostw świata, które odbędą się w dniach 31 października – 16 listopada w Japonii. Argentyńczycy pokonali po 3:0 Urugwaj i Paragwaj.

Marta Domachowska utrzymała 62. miejsce w rankingu tenisistek. Liderką klasyfikacji WTA Tour pozostała Lindsay Davenport.

Drużyna Miami Heat w pierwszym meczu półfinału Konferencji Wschodniej play off zawodowej ligi koszykówki NBA pokonała przed własną publicznością Washington Wizards 105:86 i objęła prowadzenie 1:0 w rywalizacji do czterech wygranych.

Amerykanin Andy Roddick awansował z piątego na czwarte miejsce w rankingu tenisistów ATP Champions Race. Pozycjami zamienił się z Rosjaninem Maratem Safinem. Prowadzi nadal Szwajcar Roger Federer przed zwycięzcą turnieju z cyklu Masters Series w Rzymie Hiszpanem Rafaelem Nadalem.

Piłkarz młodzieżowej reprezentacji Polski łukasz Szukała (TSV 1860 Monachium) został wybrany – po raz drugi w tym sezonie – przez dziennikarzy magazynu „Kicker” do jedenastki 2. Bundesligi.

Reprezentacja Polski w piłce wodnej kadetów zajęła w Pradze trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do mistrzostw Europy i nie awansowała do finałów.

Srebrny medalista olimpijski z Atlanty (1996) w biegu na 800 m Hezekiel Sepeng z RPA został przyłapany na stosowaniu środków dopingujących.

W Tatrach zakończył się sezon narciarski. W poniedziałek stanęła kolej linowa na Kasprowy Wierch oraz kolejki krzesełkowe dla narciarzy w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym. A w górach i tak wciąż posypuje śnieg i trzyma mróz, od czasu do czasu prószy nawet w Zakopanem.

Działająca od blisko dwóch miesięcy międzynarodowa wyprawa z udziałem czterech polskich alpinistów, której celem jest wejście na pierwszy zdobyty przez człowieka ośmiotysięcznik – Annapurnę (8091 m), założyła na wysokości 6900 m obóz II. W najbliższych dniach może nastąpić atak szczytowy.

Australijczyk Robbie McEwen (Davitamon-Lotto) wygrał w poniedziałek drugi etap kolarskiego wyścigu Giro d’Italia z Catanzaro Lido do Santa Maria del Cedro (182 km). Po finiszu z peletonu McEwen wyprzedził Hiszpana Isaaka Galveza i Niemca Roberta Foerstera. McEwen został liderem Giro, odbierając różową koszulkę Włochowi Paolo Bettiniemu.

Pięć razy organizowano dotychczas mistrzostwa Polski w biegu anglosaskim, tj. pod górę a następnie z góry, i pięć razy zwyciężała w gronie seniorek Irena Czuta-Pakosz (LUKS Technik Komorno).

Rozstawiony z nr 1. Szwajcar Roger Federer bez większych problemów awansował do drugiej rundy turnieju Masters Series tenisistów w Hamburgu (pula nagród 2 082 500 euro), wygrywając z Hiszpanem Fernando Vardasco 6:4, 6:3.

Od piątku do niedzieli praktycznie cała światowa czołówka będzie rywalizować w Warszawie w tradycyjnym turnieju „O Szablę Wołodyjowskiego”. Będzie to jubileuszowa, pięćdziesiąta edycja tej imprezy, która należy do jednych z najstarszych w świecie.

20 sierpnia, a nie jak wcześniej planowano osiem dni wcześniej, odbędzie się w Chicago walka o międzynarodowe mistrzostwo Polski w bokserskiej wadze ciężkiej pomiędzy byłym mistrzem Europy Przemysławem Saletą i olimpijczykiem z Sydney Arturem Binkowskim.

Polska zremisowała z Rosją 0:0 w swoim trzecim meczu międzynarodowego turnieju piłkarskiego drużyn do lat 16 (rocznik 1989), który odbywa się w Kijowie. Zespół prowadzony przez Dariusza Dziekanowskiego zajął trzecie miejsce w grupie i odpadł w rozgrywek.

Drugoligowy klub piłkarski łKS łódź ukarany został zakazem udziału zorganizowanych grup kibiców w dwóch meczach wyjazdowych. Jest to konsekwencja zajść, które miały miejsce w przerwanym spotkaniu łKS z Kujawiakiem we Włocławku.

Trener piłkarskiego mistrza Francji Olympique Lyon Paul Le Guen oświadczył, że po zakończeniu sezonu zrezygnuje w dalszego prowadzenia tej drużyny.

Roman Magdziarczyk (AZS AWFiS Gdańsk) najszybciej, w czasie 1:25.06 pokonał 20-kilometrową trasę w zawodach w chodzie sportowym w litewskim Birstonas. Na podium stanął jeszcze jeden Polak, Paweł Grzonka (Olimpia Bytów), który zajął trzecie miejsce – 1:29.09.