Strona głównaDziennik SportowyPŚ w biegach narciarskich - zwycięstwo Bauera w Otepaeae

PŚ w biegach narciarskich – zwycięstwo Bauera w Otepaeae

-

Czech Lukas Bauer wygrał w estońskiej miejscowości Otepaeae bieg na 15 km techniką klasyczną narciarskiego Pucharu Świata. To jego dziewiąte zwycięstwo w karierze.

Bauer wyprzedził o 1,5 s Szweda Johana Olssona i o 9,3 s Francuza Vincenta Vittoza.

Fatalny początek, a świetną końcówkę miał Niemiec Axel Teichmann. Po 2,3 km plasował się dopiero na 39. pozycji, a po jednej trzeciej dystansu był 24. Stopniowo odrabiał straty, wyprzedzał kolejnych przeciwników i ostatecznie był czwarty. Do lokaty na podium zabrakło mu 3,5 s. Za nim finiszował lider klasyfikacji generalnej PŚ Szwajcar Dario Cologna.

Na 52. lokacie zawody w Otepaeae ukończył jedyny startujący Polak Maciej Kreczmer. Reprezentant Polski stracił do czeskiego narciarza 2,5 minuty.

W PŚ Cologna 880 pkt wyprzedza Norwega Pettera Northuga 698 i Teichmanna 631.