Liga NBA – Niedziela

-

Vince Carter po raz drugi w karierze uzyskał triple-double gromadząc 28 punktów, trzynaście zbiórek i dziesięć asyst w zwycięskim meczu swego zespołu, New Jersey Nets nad Miami Heat 105:92 w sobotnim meczu ligi koszykarzy NBA.

Nets prowadzili po pierwszej kwarcie 33:24. W drugiej stracili z przewagi pięć punktów. W dwóch następnych dyktowali warunki gry na parkiecie. W drużynie zwycięzców bardzo dobrze zagrał też Richard Jefferson, który zdobył 26 punktów.

Dallas Mavericks odnieśli jedenaste zwycięstwo z rzędu. Zespół ten pokonał Seattle SuperSonics 110:91. Najwięcej punktów dla zwycięzców uzyskał Josh Howard 23 pkt. Ich superstrzelec Dirk Nowitzki zdobył siedemnaście punktów. W drużynie SuperSonics wyróżnił się Ray Allen z siedemnastoma punktami.

To spotkanie było również wyrównane do końca drugiej kwarty. W trzeciej i czwartej wyraźną przewagę uzyskali Mavericks.

O bardzo udanym powrocie po kontuzji może mówić Allen Iverson. Zdobył 34 punkty i pomógł Philadelphii pokonać na wyjeździe Cleveland Cavaliers 100:95.

Milwaukee Bucks wygrali z Memphis Grizzlies 88:78. W tym przypadku również można mówić o bardzo udanym powrocie – Michael Redd poprowadził gospodarzy do zwycięstwa i zdobył 23 punkty. W skutek powrotu tego zawodnika miejsce w podstawowym składzie stracił Czech Jiri Welsch, który spędził na boisku w sumie dwanaście minut i z trzech strzeleckich prób miał jedną udaną.

Wyniki sobotnich spotkań w lidze koszykarzy NBA:

New Jersey Nets – Miami Heat 105:92 Orlando Magic – Boston Celtics 100:91 Washington Wizards – Atlanta Hawks 98:85 Cleveland Cavaliers – Philadelphia Sixers 95:100 New Orleans Hornets – Los Angeles Lakers 106:90 Indiana Pacers – Detroit Pistons 93:85 Dallas Mavericks – Seattle SuperSonics 110:91 Milwaukee Bucks – Memphis Grizzlies 88:78 Denver Nuggets – Portland Trail Blazers 105:104 Phoenix Suns – Chicago Bulls 118:101 Golden State Warriors – Minnesota Timberwolves 109:77