Liga NBA

-

Koszykarze Detroit Pistons pokonali na wyjeździe Boston Celtics 87:85 w środowym meczu ligi NBA. To trzecia porażka „Celtów” w obecnych rozgrywkach.

Niespełna sekundę przed końcem gry dwa rzuty wolne wykorzystał Chauncey Billup i przesądził o wygranej liderów Central Division (bilans 18-7). Zawodnicy Celtic przegrali pierwszy raz w tym sezonie przed własną publicznością. Nie zmienia to faktu, że są najlepszą drużyną w lidze – w dorobku mają 20 wygranych.

Billups był najlepszym koszykarzem Pistons w czwartej kwarcie – uzyskał 12 punktów (łącznie 28 oraz miał osiem asyst), a tuż przed końcową syreną faul na nim popełnił Tony Allen.

W ekipie Bostonu punktowało tylko sześciu graczy, w tym zaledwie jeden rezerwowy. Najskuteczniejsi byli Kevin Garnett (26 pkt i 12 zbiórek) oraz Ray Allen (24 pkt).”To była dobra lekcja dla moich podopiecznych” – powiedział trener Boston Celtics, Doc Rivers.

31 punktów Niemca Dirka Nowitzkiego przeważyło o sukcesie Dallas Mavericks w konfrontacji z Phoenix Suns (108:105). 29-latek trafił w 10 z 20 rzutów z gry oraz w dwóch z czterech rzutów za trzy punkty.

Bardzo dobra postawa LeBrona Jamesa (32 punkty, osiem zbiórek i sześć asyst) nie uchroniła Cleveland Cavaliers od wyjazdowej przegranej z New York Knicks (90:108). Nie miał wsparcia w pozostałych zawodnikach „Kawalerzystów”, z których Drew Gooden uzyskał 11 pkt.

Wciąż fatalnie grają koszykarze Minnesota Timberwolves. Tym razem ulegli u siebie Golden State Warriors 98:111 i była to ich 21. porażka w sezonie. Dotychczas „Leśne Wilki” zwyciężyły w zaledwie trzech meczach.

Zespół Utah Jazz prowadził z Charlotte Bobcats różnicą 12 punktów (86:74) na niespełna sześć minut przed końcem środowego meczu. Wtedy gracze Bobcats, na czele z Geraldem Wallace’em (26 pkt), ostro zabrali się do pracy i ostatecznie zwyciężyli 98:92.