Liga NBA

-

Nie lada sensację sprawili we wtorek koszykarze Charlotte Bobcats – po dwóch dogrywkach pokonali wicemistrzów ligi koszykówki NBA – Los Angeles Lakers, 117:110.

Bobcats zaprezentowali bardzo zespołową grę w ataku – aż sześciu graczy zdobyło co najmniej 14 punktów, a najwięcej miał ich Boris Diaw (23 pkt, 9 zbiórek i 9 asyst). W ekipie Lakers błysnęli Andrew Bynum (24 punkty, 10 zbiórek i 6 bloków) oraz Kobe Bryant (38 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst). Ten ostatni nie dograł jednak meczu – w końcówce opuścił boisko za sześć fauli i z ławki rezerwowych obserwował nieudane zmagania kolegów.

To dopiero czwarta porażka Lakers we własnej hali. Niepokonani w swoim obiekcie pozostają natomiast koszykarze Cleveland Cavaliers – we wtorek wygrali z Sacramento Kings 117:110 i była to ich 21. wygrana z rzędu u siebie. Do rekordu NBA brakuje im jednak sporo – w sezonie 1995/96 Chicago Bulls wygrali pierwsze 37 spotkań na swoim parkiecie.

Fenomenalną formą błysnęli Mo Williams (43 punkty, 11 asyst i 8 zbiórek) oraz LeBron James (23 punkty, 15 zbiórek i 11 asyst). Dla lidera „Kawalerzystów” to 20. triple double w karierze.

Koszykarze Orlando Magic pokonali u siebie Indiana Pacers 135:111 we wtorkowym meczu ligi NBA. W zespole zwycięzców zagrał Marcin Gortat, ale nie zdobył żadnego punktu.

Na parkiecie przebywał niespełna pięć minut i w tym czasie oddał jeden rzut, który był niecelny. Ponadto polski zawodnik miał po jednej zbiórce i bloku.

Najskuteczniejszym koszykarzem drużyny Magic, która odniosła 34. zwycięstwo w sezonie (na koncie też 10 porażek), był rezerwowy Mickael Pietrus – 27 pkt i 10 zbiórek. Francuski zawodnik pauzował w 12 poprzednich spotkaniach z powodu kontuzji nadgarstka.

Wśród pokonanych wyróżnił się T.J Ford – 23 pkt. Zawiódł m.in. Danny Granger, który ma średnią 26,1 pkt na mecz, a we wtorek uzyskał zaledwie 10.

W innych meczach Memphis Grizzlies ulegli Denver Nuggets 85:100, a Utah Jazz przegrali z San Antonio Spurs 100:106.