REKLAMA

2114833864 views

REKLAMA

2114833863 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaDziennik SportowyKadra Ligi Polskiej na mecz z Białorusią

Kadra Ligi Polskiej na mecz z Białorusią

-

Trener piłkarskiej reprezentacji kraju Paweł Janas uzupełnił skład kadry, która pod nazwą Liga Polska zagra w sobotę we Wronkach towarzyski mecz z Białorusią. Zespół rywali w większości będzie złożony z zawodników młodzieżowej drużyny narodowej.

W czwartek selekcjoner zdecydował się na powołanie Macieja Scherfchena z Lecha Poznań, Pawła Brożka z Wisły Kraków i Bartosza ślusarskiego z Groclinu Dyskobolii Grodzisk Wlkp. Tego dnia do kadry dołączyli powołany wcześniej – Piotr Giza z Cracovii Kraków oraz Dariusz Dudka z Amiki Wronki, który we wtorek grał w zespole U-21 przeciwko Słowenii (1:6).

Kadra Ligi Polskiej liczy 15 osób. W środę po meczu pierwszych reprezentacji Polski i Białorusi (1:3) zgrupowanie opuściło trzech piłkarzy Wisły Kraków – Maciej żurawski, Tomasz Frankowski i Tomasz Kłos. Według pierwotnych założeń mieli grać także w sobotnim meczu, ale po ustaleniach prezesa „Białej Gwiazdy” Janusza Basałaja z Janasem wrócili do swojego klubu, z którym wyjechali na zgrupowanie na Cypr.

Po środowym meczu z Polski wyjechali także wszyscy piłkarze z klubów zagranicznych, bowiem 12 lutego nie jest oficjalnym terminem FIFA na rozgrywanie spotkań. Kadra Janasa może jednak zostać jeszcze osłabiona. Kontuzjowany jest Ireneusz Jeleń (Wisła Płock), który najprawdopodobniej opuści zgrupowanie wcześniej. Jeśli tak się stanie, selekcjoner będzie miał do dyspozycji tylko dwóch napastników – powołanych w czwartek Brożka i ślusarskiego. W sobotnim meczu przeciwko polskim piłkarzom także nie zagra pierwsza reprezentacja Białorusi. Narodowa drużyna złożona jest głównie z zawodników z klubów zagranicznych, którzy także wrócili do swoich zespołów. Na boisko wybiegnie zatem drużyna złożona głównie z młodzieżowych reprezentantów kraju.

Sobotnim mecz rozegrany zostanie we Wronkach, a nie jak ostatnio decydował sztab szkoleniowy kadry w Grodzisku Wlkp. Wronki pierwotnie były wybrane jako miejsce drugiego spotkania, potem jednak Janas mówił, że chce zostać w Grodzisku Wlkp., gdzie są znacznie lepsze warunki. W czwartek zdecydowano o wyjeździe do Wronek.

Tego dnia przed południem piłkarze, którzy grali w środowym spotkaniu, mieli odnowę biologiczną, a potem uczestniczyli w treningu. Na piątek zaplanowane zostały również jedne zajęcia. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 12. Wstęp na to spotkanie będzie wolny.

REKLAMA

2093048297 views

REKLAMA

2093048581 views

REKLAMA

2094845030 views

REKLAMA

2093048831 views

REKLAMA

2093048969 views

REKLAMA

2093049110 views