REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Wartość sprzedaży marihuany w październiku wyniosła 108 mln

Wartość sprzedaży marihuany w październiku wyniosła 108 mln

-

Departament ds. kontroli finansowej i zawodowej stanu Illinois (Illinois Department of Financial and Professional Regulation) poinformował, że stan odnotował w październiku sprzedaż marihuany o wartości 108 milionów dolarów.

W ubiegłym miesiącu odnotowano rekordową sprzedaż marihuany rekreacyjnej w wysokości 75 milionów dolarów, co oznacza wzrost o prawie 8 milionów dolarów w stosunku do poprzedniego miesiąca. Sprzedaż marihuany medycznej wyniosła kolejnych 33 miliony dolarów. Pierwszych 10 miesięcy legalnej sprzedaży marihuany to dochody rzędu ponad 500 mln dolarów, a około 300 mln dolarów przyniosła sprzedaż marihuany medycznej.

Sprzedaż marihuany jest obecnie legalna w 11 stanach i stołecznym Waszyngtonie. Cztery kolejne stany zatwierdziły używanie marihuany rekreacyjnej w ostatnich wyborach. Sześć rejonów na przedmieściach Chicago dołączyło do rosnącej listy samorządów stanu Illinois, które dopuszczają działanie dyspozytorni marihuany.

Eksperci podkreślają, że potencjał rynku jest jeszcze większy. Szacuje się, że wartość sprzedaży w Illinois do końca roku wyniesie ponad miliard dolarów. W Illinois marihuanę dla celów rekreacyjnych można legalnie sprzedawać i kupować od 1 stycznia 2020 roku.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks