REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Sportowcy szkół średnich z Illinois pozywają IHSA

Sportowcy szkół średnich z Illinois pozywają IHSA

-

Sportowcy szkół średnich z Illinois chcą pozwem przeciwko IHSA zmusić gubernatora J.B. Pritzkera na zezwolenie na rozgrywki sportowe tej jesieni.

Rodzice, uczniowie i adwokaci sportowców planują wnieść pozew przeciwko stowarzyszeniu sportowców szkół średnich (IHSA), chcąc zmusić je, żeby postępowało według własnych zasad, niezależnie od przepisów narzuconych przez gubernatora i stan.

REKLAMA

Choć od czerwca szkolni sportowcy deklarują, że czują się bezpiecznie w obliczu powrotu do trenowania i zawodów, gubernator nie zgadza się na rozgrywki m.in. footballu. W ubiegły poniedziałek gubernator powiedział, że pomimo sprawnego testowania, Illinois jeszcze nie radzi sobie dobrze z koronawirusem, aby wpuścić graczy na boiska. Powtórzył również, że priorytetem władz jest utrzymanie w zdrowiu dzieci, młodzieży i tych osób, z którymi mają one kontakt – rodzicami, dziadkami i opiekunami.

Głównym argumentem za przeprowadzeniem rozgrywek jest fakt, że są one dozwolone w innych stanach. Pritzker tego argumentu nie uznaje. Wprawdzie dopuścił do rozgrywek części dyscyplin sportowych, ale twierdzi nadal, że nie można do końca przewidzieć skutków epidemicznych w sportach kontaktowych, które mogą narazić na kontakt ze śliną i potem innych zawodników. Szkoły średnie, zdaniem gubernatora, nie mogą sobie pozwolić na intensywne testowanie niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa sportowcom.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks