REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoProtesty w Evanston przeciwko planowi renowacji stadionu Ryan Field 

Protesty w Evanston przeciwko planowi renowacji stadionu Ryan Field 

-

W Evanston nasilają się protesty wobec planu przebudowy stadionu Ryan Field, należącego do Northwestern University. Zwolennicy planu próbują przekonać przeciwników do swoich racji.

Mieszkańcy i aktywiści Evanston wzięli udział w wyjątkowo emocjonalnych protestach we wtorek, 26 września: marszu i karawanie samochodów, wyrażając swój sprzeciw wobec wartego prawie miliard dolarów planu przebudowy należącego do Northwestern University stadionu Ryan Field i zmiany planu zagospodarowania przestrzennego terenu pod użytek komercyjny.

REKLAMA

Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, na nowym stadionie będzie można organizować do sześciu wielkich koncertów rocznie i około 60 wydarzeń o charakterze lokalnym.

Sojusz sąsiadów, studentów i właścicieli firm w Evanston zebrał się na wtorkowym posiedzeniu Rady Miejskiej. Wcześniej grupa spotkała się w pobliżu Lighthouse Beach, a następnie przeszła do Evanston Civic Center.

„Zdecydowanie i całkowicie sprzeciwiamy się komercjalizacji dzielnic mieszkaniowych” – powiedziała Lesley Williams, przewodnicząca Community Alliance for Better Government.

„Stadion znajduje się w centrum Evanston, tuż przy szpitalu Evanston North Shore. Ruch w godzinach szczytu znacznie się wzmaga i jak dodamy do tego koncert, dwa koncerty, sześć koncertów – będziemy mieli okresy, w których wozy strażackie i karetki pogotowia będą się opóźniać” – powiedział Lenny Lamkin z Reclaim Evanston.

Izba handlowa w Evanston formalnie zatwierdziła projekt we wtorek, 26 września stwierdzając, że „przyniesie on dla Evanston ogromne zyski gospodarcze. Miasto wzbogaci się m.in. o nowych gości, możliwości partnerstwa i inwestycje bez żadnych kosztów dla podatników”.

Osoby sprzeciwiające się planowi podkreśliły, że chcą większego wkładu społeczności w decyzje miasta i mają obawy związane z umieszczaniem na tym obszarze wydarzeń o tak dużej skali.

Władze Northwestern University twierdzą, że w ostatnich dwóch latach wzięły udział w ponad stu publicznych spotkaniach. Prowadziły też rozmowy z miastem na temat pakietu świadczeń społecznych.

Rodzina Ryanów ma przeznaczyć 10 milionów dolarów na program szkolenia w zakresie technologii siły roboczej dla niepełnoetatowych członków społeczności. Z kolei uniwersytet zagwarantuje miastu co najmniej 2 miliony dolarów rocznie z tytułu dochodów z podatków i opłat, a także 500 tysięcy dolarów z rocznych wpływów z dopłat do biletów na rzecz szkół publicznych w Evanston.

„To propozycja probiznesowa i izba handlowa ją popiera. My również musimy ją poprzeć, jeśli chcemy w dalszym ciągu utrzymywać jakość życia w naszym mieście” – powiedziała jedna z mieszkanek Evanston, opowiadająca się za pilną potrzebą rewitalizacji stadionu i zmianą jego planu przestrzennego.

(DC)

REKLAMA

2093150767 views

REKLAMA

2093151051 views

REKLAMA

2094947500 views

REKLAMA

2093151301 views

REKLAMA

2093151439 views

REKLAMA

2093151580 views