REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoFundusze federalne na sfinansowanie ulepszeń pozwalających utrzymać pieszych z dala od torów...

Fundusze federalne na sfinansowanie ulepszeń pozwalających utrzymać pieszych z dala od torów kolejowych

-

Tylko w ubiegłym roku w wyniku wtargnięcia na tory kolejowe zginęło w Illinois 39 osób. Problem stał się tak poważny, że rząd federalny przeznaczył prawie trzy miliony dolarów, aby zapobiec takim tragediom i utrzymać pieszych z dala od torów na odcinku korytarza kolejowego Metra BNSF między Berwyn i La Grange.

W kwietniu pociąg Metra BNSF Line potrącił pieszego w pobliżu Naperville. W czerwcu kolejny pieszy wpadł pod pociąg towarowy w Hinsdale.

REKLAMA

W zeszłym roku w całym stanie Illinois 62 pieszych naruszających pas kolejowy zostało uderzonych przez przejeżdżające pociągi, w wyniku czego 39 z nich zginęło, a 23 zostało rannych.

Problem stał się na tyle poważny, że znalazł się na radarze rządu federalnego, który ogłosił przeznaczenie 2,8 miliona dolarów na jego rozwiązanie. Powiat Cook zapewni dodatkowe 20 procent funduszy.

Projekt obejmuje budowę ogrodzenia, które ma zapobiec wtargnięciu na tory wzdłuż korytarza kolejowego Burlington Northern Santa Fe (BNSF) w pobliżu skrzyżowań drogowych pomiędzy Berwyn i La Grange. Korytarz ten jest trasą krytyczną dla systemu kolei podmiejskiej Metra, a także transportu towarowego. Kierując pieszych na przejazdy kolejowe w pobliżu stacji Metry i wznosząc bariery wzdłuż korytarza, projekt poprawi bezpieczeństwo i znacznie zmniejszy ryzyko wypadków i kolizji.

Proponowane ulepszenia bezpieczeństwa obejmują dodanie prawie sześć tysięcy metrów nowego ogrodzenia na 18 przejściach kolejowych wzdłuż korytarza BNSF. Ogrodzenie to wypełni luki w korytarzu, przez które mogą przejść piesi. Zostaną również dodane ścieżki, aby bezpiecznie prowadzić pieszych przez korytarz dziesięciu przejazdów kolejowych przylegających do peronów stacji Metra.

Linia kolejowa BNSF składa się z trzech torów, z których korzystają zarówno kolej podmiejska Metra, jak i kolej towarowa BNSF. Linia BNSF jest najbardziej ruchliwa w systemie Metra. Od jesieni 2022 r. Metra obsługuje 91 pociągów w całym systemie korytarzu każdego dnia tygodnia. Rocznie korzysta z niej kilkanaście milionów pasażerów.

(DC)

REKLAMA

2093150288 views

REKLAMA

2093150572 views

REKLAMA

2094947021 views

REKLAMA

2093150822 views

REKLAMA

2093150960 views

REKLAMA

2093151101 views