REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoPoszukiwany ws. próby porwania kobiety w West Loop

Poszukiwany ws. próby porwania kobiety w West Loop

-

Wiemy już, jak wygląda mężczyzna,  który w niedzielę chciał porwać kobietę w chicagowskiej dzielnicy West Loop i który we wtorek nadal był na wolności. To już drugi raz w ciągu miesiąca, kiedy porywacz usiłował uprowadzić przechodnia dokładnie w tym samym miejscu.

Do zdarzenia doszło 25 września o 8:45 a.m. przy S. Sangamon Street w dzielnicy West Loop. Udało się uciec 45-letniej kobiecie, którą niezidentyfikowany sprawca chciał porwać podczas niedzielnego spaceru. Porywacz podjechał minivanem marki Dodge Plymouth, wysiadł z auta, po czym złapał kobietę za ramiona usiłując ją wcisnąć do samochodu. 45-latka zaczęła krzyczeć i walczyć z napastnikiem wyrywając się z jego rąk.

REKLAMA

Do pomocy wkroczył przypadkowy kierowca sedana, który próbował zajechać drogę porywaczowi, ale temu udało się odjechać pośpiesznie minivanem. Zdarzenie zostało nagrane telefonem komórkowym przez przypadkową osobę z sąsiedztwa.

We wtorek chicagowska policja udostępniła zdjęcia podejrzanego z monitoringu. Jest nim czarnoskóry, łysy, średniego wzrostu mężczyzna po trzydziestce. W chwili zdarzenia ubrany był w białą bluzę z napisami i jasnoniebieskie spodnie od piżamy.

To już druga próba nieudanego uprowadzenia kobiety dokładnie w tym samym miejscu przy S. Sangamon Street. Pierwsza – z bardzo podobnym przebiegiem zdarzeń – miała miejsce zaledwie miesiąc wcześniej, w niedzielę 24 sierpnia, o 7:30 a.m. Wtedy porywacz podjechał autem, wysiadł i złapał za ramiona 30-latkę próbując wciągnąć ją do samochodu. Dodał, że ta wygląda „całkiem nieźle” i nazwał ją „dziecinką” – jak zrelacjonowała ofiara.

Kobiecie pomógł przypadkowy przechodzień, który akurat spacerował z psem. Potraktował mężczyznę gazem pieprzowym. Napastnik uciekł odjeżdżając z miejsca zdarzenia wraz z trzema innymi pasażerami – poinformowała policja.

Zdarzenia wywołały niepokój okolicznych mieszkańców, w tym tych, którzy pieszo chodzą do pobliskiego kościoła. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza że niedoszły porywacz w poniedziałek nadal był na wolności.

Każdy kto może posiadać informację o poszukiwanym mężczyźnie, proszony jest o kontakt z policją.

(dg)

REKLAMA

2100037045 views

REKLAMA

REKLAMA

2100037278 views

REKLAMA

REKLAMA

2101833670 views

REKLAMA

2100037421 views

REKLAMA

2100037522 views

REKLAMA

2100037632 views