REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Nowe programy na rzecz zapobiegania samobójstwom w policji

Nowe programy na rzecz zapobiegania samobójstwom w policji

-

Chicagowska policja uruchomiła dwa programy mające na celu redukcję samobójstw i wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego dla funkcjonariuszy. Wskaźnik samobójstw wśród chicagowskiej policji jest znacznie wyższy niż średnia krajowa.

Program pod nazwą Officer Support System działa już w ramach pilotażu w jednym dystrykcie, a w ciągu najbliższego roku będzie stopniowo rozszerzany na pozostałe dystrykty policyjne. Program ma na celu promowanie rozmów przełożonych z funkcjonariuszami jeszcze zanim pojawią się problemy. W przeszłości gdy dochodziło do samobójstw, przełożeni często przyznawali, że mieli wrażenie, że z danym oficerem ,,coś było nie tak”.

Program został stworzony specjalnie na użytek funkcjonariuszy pracujących w Chicago; został opracowany przez University of Chicago Crime and Educational Lab i jest finansowany z prywatnych darowizn, w tym pochodzących od chicagowskiego milionera Kena Griffina.

Około 3-5 proc. funkcjonariuszy chicagowskiej policji zostało wyselekcjonowanych do wzięcia udziału w programie. Wśród nich są policjanci, którzy mają na koncie skargi obywateli lub drobne przewinienia, jak spóźnienia na zbiórki itp. Według twórców programu może to, ale wcale nie musi, sygnalizować, że funkcjonariusz ma problemy i potrzebuje pomocy.

Drugi program, który jest jeszcze w fazie tworzenia, będzie oferował indywidualną i grupową terapię w celu zapobiegania samobójstwom.

W ciągu dwóch lat w chicagowskiej policji doszło już do dziewięciu samobójstw. Ostatnie to śmierć 57-letniego Diona Boyda pod koniec lipca. Boyd był najwyższym rangą chicagowskim policjantem, który popełnił samobójstwo. Zaledwie kilka dni wcześniej otrzymał awans na zastępcę szefa ds. grup przestępczych z rąk szefa policji Davida Browna. W chicagowskiej policji pracował od 29 lat – zajmował się m.in. sprawami narkotykowymi, gangami i zabójstwami.

W 2017 r.  federalny Departament Sprawiedliwości ocenił, że wskaźnik samobójstw w chicagowskiej policji jest o 60 proc. wyższy niż krajowa średnia samobójstw policjantów.

Osoby, które mają myśli samobójcze i potrzebują pomocy, mogą ją uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer gorącej linii ds. zapobiegania samobójstwom: 1-800-273-8255.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks