0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoLake Shore Drive zmieni jednak nazwę. Jest zakaz sprzedaży w Chicago alkoholu...

Lake Shore Drive zmieni jednak nazwę. Jest zakaz sprzedaży w Chicago alkoholu po północy

-

Rada Miasta Chicago  przegłosowała w piątek po południu zmianę nazwy odcinka  autostrady  Lake Shore Drive (LSD), by uhonorować czarnoskórego podróżnika pochodzącego z Haiti. Jean Baptiste Point DuSable uważany jest za założyciela pierwszej osady w Chicago prawie 250 lat temu. Zatwierdzono też zakaz sprzedaży w Chicago alkoholu po północy.

„Jean Baptiste Point DuSable Lake Shore Drive” – taka kompromisowa, ale długa nazwa uzyskała w piątek 25 czerwca wsparcie radnych w głosowaniu.  

REKLAMA

Rada Miejska Chicago miała głosować w tej sprawie w środę 23 czerwca na posiedzeniu, które zostało przerwane w wyniku sporów radnych z burmistrz Lori Lightfoot.

Kompromisowa nazwa „Jean Baptiste Point DuSable Lake Shore Drive” została przegłosowana stosunkiem 33-15. Wśród głosujących przeciwko zmianie nazwy nie było czarnoskórych radnych.

W rozporządzeniu jest zapis o natychmiastowej zmianie nazwy, ale rzecznik miasta nie odpowiedział na pytania, jak długo potrwa zmiana oznakowań ulicznych.

Przedłożona wcześniej wersja odpowiedniego rozporządzenia, które zostało 29 kwietnia przegłosowane przez Komisję ds. Transportu Rady Miasta Chicago, zakładała zmianę nazwy 17-milowego odcinka autostrady Lake Shore Drive, od Hollywood Avenue do 67th Street, na „Jean Baptiste Point DuSable Drive”.

Przeciwko  całkowitej zmianie nazwy zaprotestowała część mieszkańców z dzielnic położonych wzdłuż Lake Shore Drive, którzy nie chcieli się zgodzić na zmianę tego prestiżowego na rynku nieruchomości adresu.

Sprawa podzieliła też radnych; jedni uważają, że mimo bogatej historii związanej z nazwą Lake Shore Drive, sięgającej 1800 roku, nadszedł czas na zmiany. Inni, że LSD to ikoniczna trasa i nie powinno się zmieniać jej nazwy.

Burmistrz Lightfoot, która wyrażała swój sprzeciw wobec pierwotnego  planu zmiany nazwy na „DuSable Drive” przedstawionego przez radnego Davida Moore’a, zaoferowała serię kompromisowych propozycji uczczenia czarnoskórego założyciela Chicago.

Lightfoot zaproponowała  coroczną imprezę plenerową (DuSable Festival), która odbywałaby się w sierpniu każdego roku, oraz zmianę nazwy deptaka Riverwalk w centrum nad rzeką Chicago na DuSable Park i zainwestowanie 40 milionów dolarów w budowę parku.

Burmistrz Lightfoot twierdziła, że wyeliminowanie z nazwy „Lake Shore Drive” mogłoby zaszkodzić turystyce i marketingowi.  Ostatecznie w czwartek 24 czerwca poparła kompromisową, ale długą nazwę „Jean Baptiste Point DuSable Drive”.

Przeciwko zmianie nazwy ponownie zaprotestowała część mieszkańców z dzielnic położonych wzdłuż LSD, którzy nie chcieli się zgodzić na zmianę prestiżowego adresu.

Dodatkowo na piątkowym posiedzeniu rada miasta przyjęła w głosowaniu ogłoszoną przez burmistrz nominację Celii Mezy na stanowisko głównego radcy prawnego miasta oraz przegłosowano zakaz sprzedaży alkoholu po północy. Rozporządzenie wchodzi w życie w Chicago natychmiast.

(tos)

REKLAMA

2121795089 views

REKLAMA

REKLAMA

2121795109 views

REKLAMA

REKLAMA

2123591429 views

REKLAMA

2121795120 views

REKLAMA

2121795129 views

REKLAMA

2121795133 views