REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Karty debetowe w ramach drugiego pakietu stymulacyjnego. Sprawdzaj pocztę!

Karty debetowe w ramach drugiego pakietu stymulacyjnego. Sprawdzaj pocztę!

-

Większość płatności w ramach drugiej rundy pomocy od rządu federalnego na czas pandemii koronawirusa już dotarła do kwalifikujących się osób w formie depozytu na konto. Inni otrzymali czeki, ale do niektórych płatność dotrze w formie karty debetowej. Departament Skarbu USA poinformował, że zostały wysłane do prawie 8 milionów osób w całych Stanach Zjednoczonych, trafią również do odbiorców w Illinois.

Kto może otrzymać pomoc od rządu w formie karty debetowej? Z informacji na stronie internetowej Departamentu Skarbu USA wynika, że mogą to być osoby, które w ramach pierwszego pakietu stymulacyjnego pieniądze otrzymały w formie czeku wysłanego do nich pocztą. Z kolei osoby, które wcześniej dostały kartę debetową, mogą otrzymać tym razem czek. Zatem ci, którzy ciągle oczekują na pieniądze od rządu federalnego, a które nie otrzymały bezpośredniego depozytu na konto bankowe czy czeku, powinny dokładnie sprawdzać swoje listy.

REKLAMA

Departament Skarbu poinformował, że przedpłacone karty debetowe (prepaid debit card) Visa są wysyłane w białej kopercie, na której znajdziemy informacje, że jest to ważna korespondencja od „U.S. Treasury” dotyczącą transferu pieniędzy w ramach pakietu stymulacyjnego (Economic Impact Payment – EIP). Do karty dołączony zostanie list z instrukcjami, jak ją aktywować i używać. Z karty debetowej będzie można korzystać wszędzie tam, gdzie przyjmowane są karty debetowe Visa bez ponoszenia dodatkowych opłat. Więcej informacji na temat kart dostępnych jest na stronie internetowej EIPcard.com.

Jeśli podejrzewamy, że mogliśmy przez pomyłkę wyrzucić kartę Economic Impact Payment, możemy ubiegać się o jej ponowne wysłanie. W tej sprawie należy zadzwonić pod wskazany przez Departament Skarbu numer 800-240-8100.

Kwalifikujące się osoby, które do stycznia nie otrzymają płatności od rządu, będą mogły ubiegać się o kredyt Recovery Rebate Credit przy rozliczaniu podatków za 2020 rok. Wszelkie informacje dostępne są na stronie IRS.gov/getmypayment.

Kongres przegłosował 21 grudnia warty 900 miliardów dolarów pakiet stymulacyjny, aby wesprzeć gospodarkę podczas epidemii koronawirusa. Pakiet przewiduje drugą turę bezpośrednich transferów pieniężnych w wysokości 600 dolarów. Taką płatność otrzymają osoby zarabiające do 75 tys. dol. rocznie. Pary z dochodami poniżej 150 tys. dolarów dostaną 1200 i dodatkowo 600 na każde dziecko.

Joanna Trzos
j.trzos@zwiazkowy.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Trudny wizjoner

Na śmierć i życie

Wykradziony mózg Einsteina

Zbrodnie Candymana

REKLAMA