REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gubernator odpowiada prezydentowi

Gubernator odpowiada prezydentowi

-

Żałosną porażką” nazwał gubernator Pritzker zachowanie prezydenta Trumpa, który nakazał w poniedziałek rozproszyć pokojową demonstrację gazem, gumowymi kulami i granatami błyskowymi wyłącznie w celu przedostania się do kościoła na sesję zdjęciową, a także reakcję prezydenta na tydzień protestów i zamieszek po śmierci George’a Floyda.

Gubernator Pritzker stwierdził, że prezydent Trump chce odwrócić uwagę od koronawirusa, w przypadku którego reakcja prezydenta była „żałosną porażką” i skierować uwagę na siebie jako prezydenta „prawa i porządku”, ale i na tym polu ponosi porażkę.

REKLAMA

Wcześniej gubernator Illinois miał w rozmowie telefonicznej z prezydentem zaoponować wobec sugestii prezydenta dotyczącej użycia siły wobec agresywnych osób biorących udział w protestach.

Pritzker miał powiedzieć prezydentowi Trumpowi, że naród „łaknie spokojnego przywództwa z góry”, a agresywna retoryka pogarsza sytuację, ponieważ ludzie odczuwają prawdziwy ból. Wg gubernatora krajowe przywództwo powinno wzywać do spokojnej i uzasadnionej troski o protestujących. W odpowiedzi na tę wypowiedź prezydent Trump miał powiedzieć, że gubernator mógł „znacznie lepiej poradzić sobie z koronawirusem”.

Wypowiedź demokratycznego gubernatora jest kolejnym komentarzem do zachowania republikańskiego prezydenta – niedawno szerokim echem odbił się ich spór o sposób finansowania sprzętu oraz środki ochrony dla medyków w ramach odpowiedzi na pandemię koronawirusa.

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Demokratyczni gubernatorzy najlepiej potrafią walczyć z dziećmi nienarodzonymi i w tej walce są bezwzględni. Do końca życia będę pamiętał uśmiechniętych gubernatorów IL i NY(Cuomo i Pritzker) jak w otoczeniu również wielu uśmiechniętych pań podpisywali wyroki śmierci na tysiące dzieci nienarodzonych w ramach nielimitowanej aborcji. Ciekawe, że aborcję popiera wielu, którzy zdążyli się już urodzić. W otoczeniu gubernatora Cuomo widziałem uśmiechnięte panie, które raczej były bliżej końca niż początku życia.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks