REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Lokalni przywódcy w reakcji na protesty i zamieszki

Lokalni przywódcy w reakcji na protesty i zamieszki

-

Gubernator J.B. Pritzker, przewodnicząca Rady Powiatu Cook Toni Preckwinkle oraz kardynał Blase Cupich wystąpili na wspólnej konferencji prasowej dotyczącej reakcji na zamieszki w regionie.

Gubernator Pritzker powiedział, że ludzie są przytłoczeni wściekłością i emocjami, i muszą znaleźć przestrzeń na żałobę oraz uzdrowienie, by ruszyć naprzód. „Prawdziwa zmiana, zmiana strukturalna, pochodzi z protestu połączonego z polityką. To oznacza reformę policji. Z prawdziwymi dochodzeniami, przejrzystością i odpowiedzialnością, oznacza to oddanie sprawiedliwości w sprawach karnych i uczynienie jej czymś znaczącym. To oznacza trwałe inwestycje gospodarcze w czarne i brązowe społeczności w całym naszym państwie” – mówił.

REKLAMA

Kardynał Cupich również wezwał do „uchwalenia ustawodawstwa, które gwarantuje równe szanse zatrudnienia i opieki zdrowotnej”, ale powiedział, że polityka nie wystarczy. „Musimy postanowić przekuć te złamane serca, zamienić te złamane serca w działanie, a ludzie wiary muszą przejąć inicjatywę, ponieważ wiemy, że nawet najczarniejsze uczynki mogą zostać odkupione przez miłość, a miłość jest tym, do czego teraz wzywamy” – powiedział kardynał.

W konferencji wzięli również udział Jahmal Cole z My Block, My Hood, My City, aktywista społeczności North Lawndale, Princess Shaw, a także inni przywódcy społeczności wyznaniowych.

Zarówno gubernator Pritzker jak i burmistrz Lori Lightfoot stwierdzili, że nie daliby swojego pozwolenia na przysłanie żołnierzy armii USA przez rząd federalny w celu stłumienia protestów, co proponował prezydent Trump.

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Kardynał Cupich uczestniczył w spotkaniu i mówił m.in. o równych szansach zatrudnienia. Po kilku latach pobytu w Chicago kardynał powinien jednak wiedzieć, że równych szans zatrudnienia nie rozwiąże się ustawodawstwem. Podstawą jest wykształcenie i do tego konieczne jest poprawa poziomu nauczania w szkołach publicznych, które obecnie istnieją dla związków zawodowych a nie dla uczniów. Związki zawodowe to podstawowa baza partii “demokratycznej” i koło się zamyka. Nie będzie poprawy poziomu nauczania w obecnym układzie politycznym. Demokraci potrzebują ludzi posłusznych i uzależnionych od pomocy rządowej czyli bezmyślnych wyborców. Ludzie wykształceni i samodzielni nie będą na nich głosować. Jako osoba duchowna kardynał powinien też wspomnieć, że ponad 70% dzieci czarnych Amerykanów jest wychowywanych przez samotne matki. Z braku ojców młodzi ludzie lądują na ulicy, w gangach i uzależniają się od narkotyków. To napewno nie pomoże im w równych szansach zatrudnienia. Oczywiście kardynał jest osobą poprawną politycznie i uwzględnił tego w swoim wystąpieniu. A tak dodatkowo dodam, że kardynał Cupich ma duże szanse przejść do historii jako likwidator Kościoła Katolickiego w Archidiecezji Chicagowoskiej. Więcej w nim aktywisty politycznego niż duszpasterza.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks