REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Apprenticeship 2020 – ucz się i pracuj w chicagowskiej korporacji

Apprenticeship 2020 – ucz się i pracuj w chicagowskiej korporacji

-

Nowy program mający na celu umożliwienie zdolnym studentom miejskich uczelni (City Colleges of Chicago) jednocześnie naukę i pracę w dużych korporacjach ogłosiły we wtorek władze Chicago wraz z liderami chicagowskiego biznesu.

Nowa inicjatywa, pod nazwą Apprenticeship 2020, zakłada zatrudnienie przez czołowe chicagowskie korporacje 350 praktykantów – studentów miejskich uczelni w ciągu dwóch lat. Osiem chicagowskich firm stworzyło na ten cel specjalny fundusz w wysokości 3,4 mln dol.

REKLAMA

Wśród firm jest JPMorgan Chase, Salesforce.org, Joyce Foundation, Chicago Community Trust, Pritzker Traubert Foundation, MacArthur Foundation, Aon i Accenture.

Program bazuje na już istniejącym partnerstwie między miejskimi uczelniami a firmami Aon i Accenture, które pierwszych praktykantów zatrudniły w 2017 r. Teraz sieć poszerza się o nowe korporacje.

Program ma być alternatywą dla kosztownych czteroletnich studiów, w miejsce których odpowiednim kandydatom oferuje się dwuletnią naukę na miejskiej uczelni przy jednoczesnych dwuletnich płatnych praktykach w danej firmie.

Pierwszych 25 praktykantów Aon, którzy w grudniu ukończyli praktyki, a także zdobyli dyplom Associate w dziedzinie finansów i ubezpieczeń w City Colleges of Chicago, dziś zatrudnionych jest w firmie na pełny etat.

(jm)

fot.Pexels.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks