REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Listeria w owocach

Listeria w owocach

-

Nektarynki, śliwki i brzoskwinie zostały wycofane ze sprzedaży – m. in. w Illinois – w sklepach: Walmart, Costco i Aldi. Powodem jest ryzyko zakażenia owoców bakteriami listerii.

Po rutynowej kontroli, przeprowadzonej przez Food Drug Administration (FDA) w sklepach Walmart, Costco i Aldi, ze sprzedaży wycofano niektóre partie nektarynek, śliwek i brzoskwini. Powodem jest ryzyko wystąpienia bakterii Listeria w wyżej wymienionych produktach.

REKLAMA

Dystrybutor owoców, firma Jac. Vandenberg, Inc. z Nowego Jorku wycofała ze sprzedaży 1727 opakowań brzoskwiń i 1207 kartonów nektarynek oraz 365 opakowań śliwek. Owoce pochodzą z Chile i oznaczone są kodem PLU# 4044, 3035, 4378.
Produkty marki Rio Duero były rozprowadzane w następujących stanach:Illinois, Alabamie, Kalifornii, Georgii, Kentucky, Maine, Massachusetts, Michigan, Mississippi, New Jersey, Nowym Jorku, Północnej Karolinie, Ohio, Pensylwanii, Południowej Karolinie, Tennessee, Zachodniej Wirginii i Wirginii.

Jak podaje FDA, bakteria listerii może powodować poważne, a czasami nawet śmiertelne infekcje u małych dzieci, osób słabych, starszych lub z osłabionym układem odpornościowym. Jest też niebezpieczna dla kobiet w ciąży, bo może przycznić się do poronienia oraz śmierci płodu.

Jeśli mamy następujące objawy: wysoką gorączkę, silny ból głowy, sztywność, nudności, bóle brzucha i biegunkę, powinniśmy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Jak do tej pory nie odnotowano przypadków choroby.

(aos)

fot.stevepb/Pixabay.com

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks