Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 23 listopada 2024 22:50
Reklama KD Market

Kilka rad dla nabywców domów pierwszej generacji

Kilka rad dla nabywców domów pierwszej generacji
fot. arch. Toma Dudzinskiego

Nie można przecenić poczucia dumy, którą poczujesz kupując dom. W przypadku nabywców domów pierwszej generacji to poczucie spełnienia jest jeszcze większe. Dzieje się tak, ponieważ duma z posiadania domu dla kupujących pierwszej generacji wykracza daleko poza nabywcę domu.

Osiągnięcie tego celu może wytworzyć poczucie dumy i spełnienia, które rozbrzmiewa zarówno u kupującego, jak i u jego najbliższych, w tym rodziców i przyszłych pokoleń.

Twoje marzenie o posiadaniu domu ma dalekosiężne skutki. Jeśli masz zamiar być pierwszą osobą w rodzinie, która kupi dom, niech to będzie motywować cię przez cały proces. Oto trzy pomocne wskazówki, które już na początku procesu pomogą spełnić to marzenie.

Skontaktuj się z doświadczonym brokerem

Ważne jest, aby skontaktować się z doświadczonym agentem na wczesnym etapie procesu zakupu domu. Agent może nie tylko pomóc znaleźć odpowiedni dom, ale będzie służyć jako ekspert i odpowie na wszelkie pytania.

Krajowy Związek Pośredników Handlu Nieruchomościami przeprowadził ankietę wśród kupujących domy po raz pierwszy, aby zbadać, w jaki sposób pośrednik był im pomocny w zakupie domu.

Jak pokazuje załączony wykres, doświadczony agent jest doskonałym źródłem informacji podczas całego procesu. Pomaga zrozumieć, co się dzieje, ocenić stan domu i wynegocjować umowę, która ma dla ciebie najlepsze możliwe warunki. To tylko niektóre z powodów, dla których posiadanie eksperta w swoim narożniku jest kluczowe, gdy poruszasz się w gąszczu zawiłości związanych z jednym z najważniejszych zakupów w swoim życiu.

Przeanalizuj, na co cię stać

Kolejna rada dla nabywców domów pierwszej generacji jest praktyczna: zrób rozeznanie, aby wiedzieć, na co cię stać. Oznacza to uporządkowanie finansów, przejrzenie budżetu i wstępne zatwierdzenie przez pożyczkodawcę. Oznacza to również poznanie tajników tego, jak zapłacić za dom, w tym tego, ile będziesz potrzebować na zaliczkę. Wielu nabywców domów wierzy w powszechnie błędne przekonanie, że nie można kupić domu bez wpłaty 20-procentowej zaliczki. Jest to jeden z najbardziej szkodliwym mitem dotyczącym zaliczek — ponieważ zatrzymuje proces zakupu domu przed jego rozpoczęciem — jest przekonanie, że konieczne jest 20%.

Kolejny wykres pokazuje, ile niedawni nabywcy domów faktycznie przeznaczyli na swoje zakupy.

Kupujący po raz pierwszy wpłacają średnio tylko 7 proc. zaliczki na zakup domu. To znacznie mniej niż 20 proc., które zdaniem wielu osób jest konieczne. Oznacza to, że twoja zaliczka i zakup domu mogą być w bliższym zasięgu, niż ci się wydaje. Miej to na uwadze, pracując ze specjalistą od nieruchomości, aby lepiej zrozumieć, czego potrzebujesz do zakupu.

Nie zapominaj, czym jest dla ciebie dom

Wreszcie, ważne jest, aby na początek pamiętać, dlaczego szukasz domu. W przeważającej mierze właściciele domów pierwszej generacji dostrzegają finansowe i niefinansowe korzyści wynikające z posiadania domu. W rzeczywistości w niedawnej ankiecie:

• 73 proc. właścicieli domów pierwszej generacji twierdzi, że bezpieczeństwo, jakie zapewnia posiadanie domów, ma coraz większe znaczenie. Prawie dwie trzecie właścicieli domów w pierwszym pokoleniu twierdzi, że coraz ważniejsze staje się również budowanie kapitału własnego.

• Dla wielu właścicieli domów w pierwszym pokoleniu i ich rodzin posiadanie domu ma wyjątkowe znaczenie, biorąc pod uwagę zbiorowe wysiłki na rzecz przezwyciężenia problemów finansowych, które często obejmują całe pokolenia.

Jeśli kupujesz swój pierwszy dom, przygotowanie i współpraca z zaufanym ekspertem jest kluczem do spełnienia twojego marzenia. Skontaktuj się z nami już dziś, abyś mógł rozpocząć swoją drogę do posiadania własnych czterech ścian.

Tom Dudzinski

broker zarządzający, sprzedaje nieruchomości od 1990 roku, własne biuro prowadzi od 2001 roku. Zdobywca wielu nagród i wyróżnień, autor licznych publikacji, autor cotygodniowego radiowego magazynu Posiadłość, członek Chicago Association of REALTORS®, Illinois Association of REALTORS® oraz National Association of REALTORS®.

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama