Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 4 października 2024 16:23
Reklama KD Market

Internetowy eksperyment w Chicago

/a> Ręce na klawiaturze fot.: PAP


Chicago weźmie udział w eksperymencie, w ramach którego ponad milion mieszkańców o niskich dochodach uzyska dostęp do taniego, bezprzewodowego internetu. 

Ogólnokrajowa kampania odbywa się pod hasłem: EveryoneOn. Celem kampanii jest udostępnianie internetu w tych rejonach miasta, w których do tej pory nie był osiągalny i gdzie średni dochód roczny mieszkańców nie przekracza 35 tys. dolarów. Mają oni nie tylko uzyskać dostęp do sieci, ale też przejść darmowe szkolenie w zakresie obsługi komputera.

O nowym programie poinformował burmistrz Rahm Emanuel na wtorkowej konferencji prasowej z udziałem Zacha Leverenza, szefa wykonawczego ogólnokrajowej niedochodowej inicjatywy pn. Connect 2 Compete, która zajmuje się upowszechnianiem internetu.

Jak podkreślił Emanuel, posługiwanie się urządzeniami elektronicznymi oraz internetem to umiejętności, które są konieczne na współczesnym rynku pracy. Brak tych umiejętności przyrównał do analfabetyzmu.

- Szkolenie w zakresie digitalizacji i udostępnienie szybkiego, taniego internetu stwarzają niepowtarzalne szanse dla dzieci i dorosłych z ubogich rejonów miasta – podkreślił burmistrz.

Nowy program jest kontynuacją inicjatywy Internet Essentials zapoczątkowanej w 2011 r. przez firmę Comcast. Dzięki niej 11 tys. rodzin o niskich dochodach zaczęło używać taniego, szybkiego internetu.

Inicjatywa EveryoneON jest wynikiem współpracy między sektorem publicznym i prywatnym. Wybrała ona Chicago jako miejsce swojego pilotażu z uwagi na dobre zaplecze technologiczne i doświadczenie w zakresie udostępniania internetu w ubogich rejonach miasta.

W ramach inicjatywy kooperują m.in.: szkolnictwo publiczne, zarządy parków, biblioteki publicznej, wydział mieszkalnictwa, a także college miejski.

Szczegółowe informacje na temat internetowego pilotażu w Chicago podaje strona miejska (www.cityofchicago.org).

Alicja Otap


[email protected]


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama