piątek, 4 października 2024 18:19

Liga NHL - Devils pokonali Sabres na inaugurację sezonu

Hokeiści New Jersey Devils na inaugurację sezonu ligi NHL pokonali Buffalo Sabres 4:1. Kolejny mecz tych drużyn zostanie rozegrany również w Pradze, w sobotę.
  • Źródło: PAP
New Jersey Devils na inaugurację sezonu ligi NHL pokonali Buffalo Sabres fot. Facebook/NHL

Pierwszą bramkę w nowych rozgrywkach w 9. minucie zdobył dla "Diabłów" amerykański napastnik Stefan Noesen. Przy golu asystował Kanadyjczyk Johnny Kovacevic, który jeszcze w pierwszej tercji wpisał się na listę strzelców. Na początku drugiej części gry na 3:0 podwyższył reprezentant Szwajcarii Nico Hischier.

W połowie ostatniej tercji Sabres zdobyli honorową bramkę za sprawą Kanadyjczyka Owena Powera. W finałowych minutach drużyna z Buffalo wycofała bramkarza, a krążek do pustej bramki skierował Amerykanin Paul Cotter, ustalając wynik spotkania. Mecz w Pradze obejrzało 16 913 widzów.

We wtorek swój mecz rozegra m.in. broniąca Pucharu Stanleya ekipa Florida Panthers, która podejmie Boston Bruins.