Założone w 1922 Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie(ZAP) jest niedochodową agencją pomocy socjalnej oferującą wachlarz usług dla Polonii oraz wszystkich tych, którzy potrzebują pomocy. Świadczenia oferowane są w językach polskim i angielskim z pełnym uwzględnieniem istniejących różnic kulturowych.
W szerokiej ofercie agencji są programy edukacyjne dla dorosłych, usługi z zakresu pośrednictwa pracy, kompleksowe poradnictwo psychologiczne i leczenie uzależnień oraz usługi imigracyjne. Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie (Polish American Association, PAA) działa również na rzecz obrony praw imigrantów. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.polish.org albo w jednej z dwóch placówek zrzeszenia w Chicago mieszczących się przy 3834 N. Cicero Avenue, tel. (773) 282-8206 oraz 6276 W. Archer Avenue, tel. (773) 767-7773.
Rubryka ZAP (PAA) ukazuje się na łamach ,,Dziennika Związkowego” co miesiąc prezentując kolejne usługi, jakie agencja świadczy polonijnej (i nie tylko) społeczności.
Odwieczne marzenie człowieka o nieśmiertelności i nieprzemijającej młodości dzięki rozwojowi medycyny i kosmetologii oraz dzięki zdrowemu stylowi życia częściowo się spełnia. Żyjemy coraz dłużej i długo zachowujemy zdrowie i urodę. Niestety proces starzenia się jest nieodwracalny i zachodzi u wszystkich, mimo że nie wszyscy w taki sam sposób odczuwają dolegliwości z nim związane.
Procesy starzenia się postępują zazwyczaj powoli, to jednak po pewnym czasie dostrzegamy je ze zdwojoną siłą. Najczęściej organizm mając mniejszą możliwość obrony, poddaje się chorobie. Wśród ludzi starszych częściej występują takie schorzenia jak: nadciśnienie i choroba wieńcowa, cukrzyca, nowotwory, demencja, choroba Alzheimera, choroby neurologiczne, reumatyzm i osteoporoza. Starzenie się ma znaczący wpływ na stan fizyczny i psychiczny człowieka. Często osobie starszej jest trudno pogodzić się ze zmianami, jakie zachodzą w niej samej i w otoczeniu. Zwłaszcza, gdy następują w jej życiu radykalne i nagłe zmiany, na przykład przejście na emeryturę lub utrata współmałżonka. Taka osoba może wtedy zapaść na depresję, która prowadzi do utraty chęci do życia, a w konsekwencji do szybszego starzenia się. Dlatego w chwilach trudnych powinniśmy otoczyć szczególną opieką nawet tych, którzy na pozór są w dobrej kondycji psychicznej i wydają się być zdrowi.
Zrzeszenie Amerykańsko-Polskie oferuje program pomocy w domu – PolAid Home Care. Program ten jest licencjonowany przez Departament Zdrowia Publicznego Stanu Illinois (Illinois Department of Public Health) i ma za zadanie ułatwić rodzinie znalezienie odpowiedniej opiekunki i powierzenie jej bliskiej osoby. Wprawdzie większość naszych klientów to osoby starsze, program PolAid jest dostępny dla każdego, kto potrzebuje pomocy w domu lub wymaga opieki, niezależnie od wieku. Nasi wykwalifikowani i życzliwi pracownicy opiekują się osobami, które przechodzą przez okres rekonwalescencji pooperacyjnej, osobami starszymi mieszkającymi samotnie lub potrzebującymi długoterminowej opieki spowodowanej chroniczną chorobą lub niepełnosprawnością. Program PolAAid jest również dostępny dla członków rodzin opiekujących się takimi osobami, które po prostu potrzebują przerwy lub wsparcia oraz matek z noworodkami.
PolAid Home Care jest programem odpłatnym i wszystkie usługi są dostosowywane do indywidualnych potrzeb klientów. Niektóre z usług oferowanych przez PolAid to pomoc w opiece nad klientem, przypominanie o zażywaniu lekarstw i dotrzymywanie towarzystwa w domu i poza domem, tj. zakupy, wizyty u lekarza lub fryzjera.
Po więcej informacji o programie pomocy w domu Zrzeszenia Amerykańsko-Polskiego PolAid Home Care prosimy odwiedzić naszą stronę www.polaid.polish.org, dzwonić na numer 773-459-6542 lub drogą e-mailową na [email protected].
Magda Walls, Dyrektor Działu Socjalnego
Bogusława Wazydrag, Koordynator Programu
fot.Katarzyna Bialasiewicz Photographee.eu/Depositphotos.com
Reklama