Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 4 października 2024 18:18
Reklama KD Market

Cyberataki a małe firmy



Wydział Better Business Bureau obejmujący Chicago i północne Illinois rozpoczął nową inicjatywę mającą na celu położyć kres wzrastającej epidemii cyberprzestępstw przeciwko małym przedsiębiorstwom.

Według amerykańskiego rządu cyberprzestępstwa to jedno z najpoważniejszych wyzwań gospodarczych i bezpieczeństwa narodowego, przed jakimi obecnie stoi kraj. Globalne koszty związane z cyberatakami wynoszą dziś około 400 miliardów dolarów. Według magazynu „Forbes” w latach 2013-2015 r. koszty związane z cyberprzestępstwami zwiększyły się czterokrotnie. Eksperci przewidują, że liczby te będą nadal wzrastać, a do 2019 r. mogą przekroczyć sumę 2 bilionów dolarów.

Eksperci ustalili, że szanse na cyberatak w przypadku firm posiadających mniej niż 25 pracowników wynoszą 1 do 4, a w przypadku przedsiębiorstw liczących powyżej 25 pracowników – 1 do 3. Specjaliści twierdzą również, że USA są prawdopodobnie największym i najłatwiejszym celem cyberprzestępców, skłonnym płacić okup, którego żądają. Aż 64 proc. Amerykanów ugina się przed internetowymi wymuszeniami/wyłudzeniami, podczas gdy globalnie odsetek ten wynosi 34 proc. Według Symantec, partnera BBB do zwalczania cyberprzestępstw, przeciętna suma okupu żądanego przez cyberprzestępców wzrosła w ostatnich latach o 266 proc. i wynosi obecnie 1077 dolarów na osobę.

Mimo tych przerażających danych, według nowego badania przeprowadzonego przez BBB, aż 77 proc. właścicieli małych firm wierzy, że ich przedsiębiorstwo nie jest narażone na cyberataki. W odpowiedzi na ten trend BBB wraz z National Cybersecurity Alliance zebrało grupę lokalnych ekspertów w celu szkolenia i uzbrajania właścicieli przedsiębiorstw w niezbędną wiedzę.

Najbliższe bezpłatne warsztaty dotyczące cyberbezpieczeństwa odbędą się 21 lipca o 9.30 w urzędzie miejskim w Chicago na 8. piętrze. W warsztatach może wziąć udział każda firma z lokalizacją w aglomeracji Chicago. Rejestracja do udziału w warsztatach jest możliwa pod adresem [email protected]

Fakty na temat cyberprzestępstw w amerykańskich przedsiębiorstwach:

– W 2015 r. 43 proc. wszystkich cyberprzestępstw skierowanych było przeciwko małym firmom.

– 99,7 proc. amerykańskich pracodawców to małe firmy, w związku z tym groźby cyberprzestępczości są ogromnym problemem dla amerykańskiej ekonomii.

– Według różnych badań, cyberatak na konto bankowe firmy kosztuje ją średnio 32 021 dolarów.

– 7 na 10 amerykańskich małych firm uważa, że cyberatak na nie (np. w postaci phishing – wyłudzania danych przez podszywanie się pod osobę lub instytucję lub ransomware – programów internetowych wymuszeń) jest mało prawdpopodobny.

– Wiele przedsiębiorstw uważa, że ewentualne straty wynikające z cyberataku zostaną pokryte przez bank. Błąd!

Jeżeli w twojej firmie spotkałeś się z próbą popełnienia cyberprzestępstwa, bezzwłocznie zgłoś to naszemu zespołowi pod adresem [email protected]. Organizujemy wystąpienia ekspertów dotyczące cyberbezpieczeństwa dla grup liczących co najmniej 25 osób.

Bezpłatnie przeszukuj naszą bazę pod adresem www.ask.bbb.org. Znajdziesz tam wiarygodne firmy w twojej okolicy oraz cenne wskazówki dla konsumenta. Polub nas na Facebooku, Twitterze i Instagramie.

Steve Bernas

pełni funkcję dyrektora wykonawczego Better Business Bureau of Chicago and Northern Illinois od 2007 roku. Ukończył psychologię na Loyola University. Znakomity mówca, cytowany na łamach gazet i czasopism, często pełni rolę arbitra w sporach między niezadowolonymi klientami i chicagowskimi firmami. Urodził się w Brighton Park, południowo-zachodniej dzielnicy Chicago. Jego rodzice to Amerykanie polskiego pochodzenia urodzeni w Stanach Zjednoczonych.

Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama