Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 22 listopada 2024 02:51
Reklama KD Market

Zaplanujmy ostatnią drogę...

Artykuł sponsorowany

 

Ostatnia droga. Ostatnia posługa. Ostatnie pożegnanie. Wszystkich nas to czeka, choćbyśmy się nie wiadomo jak wzbraniali. Kto pokryje niezbędne wydatki?

W St. Louis, Missouri zmarł niedawno Robert K., 80-letni członek polonijnej społeczności. Mieszkał samotnie i tylko od czasu do czasu, przy okazji świąt czy urodzin, kontaktował się z mieszkającą w Chicago rodziną swego nieżyjącego już brata. Bratowa i bratanek Roberta powiadomieni zostali o jego śmierci przez panią, która zajmowała się jego mieszkaniem. Natychmiast udali się do St. Louis, by zająć się pogrzebem. Oszczędności Roberta pochłonęły wydatki na opiekę i pomoc w ostatnich latach jego życia. Rodzina zastanawiała się więc, jak Roberta pochować godnie, ale koszty pochówku są przecież bardzo duże. Nie chcieli, żeby Robert spoczął w zbiorowym grobie na koszt miasta.

Koszty pochówku są niebagatelne: trumna – 3693 dol., usługi pogrzebowe – 1975 dol.,opłaty specjalne domu pogrzebowego – 895 dol., przygotowanie ciała – 920 dol., karawan/transport – 425 dol., akt zgonu – 285 dol., serwis mszalny – 150 dol. Przeciętny koszt pogrzebu wynosi 8343 dolary. Dodatkowych wydatków, takich jak miejsce na cmentarzu, nagrobek itp. powyższe zestawienie nie uwzględnia. Social Security Administration w Stanach Zjednoczonych wypłaca kwalifikującym się rodzinom zaledwie 255 dolarów.



Jak wspomina przyjaciel zmarłego z St. Louis, w sukurs jego bliskim przyszło ubezpieczenie na życie. Beneficjentem wykupionego w Związku Narodowym Polskim ubezpieczenia był dom pogrzebowy. − Polisa pokryła wszystkie związane z pogrzebem wydatki, włącznie z kwiatami. Polisę zmarły pozostawił w szufladzie, ale poinformował o tym wcześniej swoją opiekunkę i przyjaciela sąsiada, więc bez trudności znaleziono dokument. Później wystarczyło tylko przedstawić akt zgonu i złożyć odpowiedni wniosek, by otrzymać od Związku Narodowego Polskiego należną sumę w okresie 5 do 10 dni − opowiada przyjaciel.

Przygotowania do uroczystości pogrzebowej to trudny okres dla tych, których pozostawisz. Wiadomo, że wcześniej rodzina i przyjaciele nie chcą o pogrzebie myśleć, nie chcą o pogrzebie mówić. Zabezpieczenie finansowe, które im zagwarantujesz, będzie dowodem twojej największej troski o najbliższych. Dzięki ubezpieczeniu na życie nie pozostawisz po sobie bliskim kłopotów i zobowiązań pieniężnych. Dzięki polisie pogrzebowej wykupionej w Związku Narodowym Polskim rodzina i najbliżsi nie będą musieli pokrywać kosztów twojego pochówku.

Przedstawiciel asekuracyjny ZNP przypomina, że każdy z nas, bez względu na wiek, powinien pomyśleć o przyszłości swojej i bliskich. Pewnym zdarzeniom nie można zapobiec, ale zawsze można finansowo przygotować się na ich nadejście. Warto wykupić ubezpieczenie na życie, a także zaplanować swą ostatnią drogę.

W wyborze odpowiedniego ubezpieczenia na życie pomaga Związek Narodowy Polski, tel. (773) 286-0500, www.pna-znp.org

Couple sitting on the bench  with their back to the camera

Couple sitting on the bench with their back to the camera

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama