Papież Franciszek przyjął w piątek na audiencji szefa amerykańskiej firmy Google Erica Schmidta. Zauważa się, że to wyjątkowe spotkanie. Papież nie szczędzi słów krytyki pod adresem wielkich koncernów, ale i dostrzega wartość oraz znaczenie nowych technologii.
Schmidt, przypomina się przy okazji tej całkowitej prywatnej audiencji w Watykanie, napisał wraz z jednym ze swych współpracowników Jaredem Cohenem książkę na temat nowej ery cyfrowej i jej wpływu na przyszłość ludzi, narodów i biznesu.
Franciszek nie korzysta w ogóle z internetu i, jak sam przyznał, nie zna się na komputerze, ale jest obecny w sieci. Jego profil na Twitterze obserwuje ponad 26 milionów osób.
W przesłaniu na Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu w 2014 roku papież napisał, że internet może zaoferować możliwości dialogu i solidarności między ludźmi. „To dobra rzecz, to dar Boga” - podkreślił.
Papież zwrócił zarazem uwagę na to, że obecna prędkość informacji przekracza ludzkie możliwości refleksji i oceny. Ta forma komunikacji, stwierdził, może pomóc w rozwoju, ale może też wywoływać dezorientację i prowadzić do izolacji.(PAP)
Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.
Reklama