Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 28 września 2024 06:22
Reklama KD Market
Reklama

Protest w St.Louis po tym jak policja zastrzeliła Afroamerykanina



W St. Louis w USA doszło w środę do demonstracji przed lokalnym komisariatem policji po tym jak funkcjonariusze zastrzelili tego dnia Afroamerykanina. Służby bezpieczeństwa tłumaczą, że mężczyzna wycelował w kierunku jednego z policjantów broń.

Ponad tydzień temu władze hrabstwa St. Louis ogłosiły stan wyjątkowy po tym jak doszło tam do konfrontacji między policją a uczestnikami uroczystości w pierwszą rocznicę zastrzelenia Afroamerykanina Michaela Browna przez białego policjanta w Ferguson.

Szef policji z St. Louis Sam Dotson tłumaczył w środę, że do zdarzenia doszło podczas przeszukania mieszkania znajdującego się w dzielnicy, w której często dochodzi do przestępstw. Po tym jak funkcjonariusze weszli do domu, jego tylnym wyjściem wybiegło dwóch czarnoskórych mężczyzn ignorując wezwania do zatrzymania się. Następnie jeden z nich wyciągnął broń i skierował ją w kierunku policjanta, który broniąc się postrzelił go ze skutkiem śmiertelnym.

Policja podała także, że zabity to 18-letni Mansur Ball-Bey. Nie znana jest natomiast tożsamość drugiego mężczyzny, który zdążył uciec. Obaj policjanci są biali i mają odpowiednio 33 i 29 lat - ujawniły służby bezpieczeństwa.

Broń znaleziona przy zastrzelonym mężczyźnie była zdaniem Dotsona kradziona. Na miejscu znaleziono także twarde narkotyki.

"Funkcjonariusze szukali broni, brutalnych przestępców, osób łamiących w okolicy prawo" - relacjonował szef policji z St. Louis. Zaznaczył, że policjanci mieli nakaz przeszukania mieszkania.

Mimo tych tłumaczeń pod lokalnym komisariatem zebrały się dziesiątki ludzi, którzy oskarżają policję o przemoc. Specjalne oddziały sił bezpieczeństwa zaapelowały do demonstrantów o rozejście się, a trzy osoby zatrzymano za blokowanie ruchu.

9 sierpnia 2014 r. Brown został zastrzelony przez białego policjanta Darrena Wilsona na ulicy w Ferguson. Okoliczności tej tragedii do dzisiaj pozostają niejasne, ale fakt, iż czarnoskóry nastolatek zginął od kuli białego policjanta, stał się powodem długotrwałych burzliwych demonstracji i rozruchów w całych Stanach Zjednoczonych.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

clown-678042_1280

clown-678042_1280

55-year-old mom with daughter

55-year-old mom with daughter

epa00567119 55-year-old mother Annegret Raunigk holds her daughter Lelia in her hands at her house in Berlin, Thursday, 03 November 2005. Born in summer 2005 Lelia is the 13th child of Annegret Raunigk, who is a Russian-English language teacher. The baby was conceived and born naturally, but, nevertheless, the event came as a surprise to her. Raunigk, who is also the grandmother of five, has children between the ages of 13 and 34. EPA/PATRICK LUX

Debris from Reunion Island part of missing MH370, Malaysia says

Debris from Reunion Island part of missing MH370, Malaysia says

Bachelet visits Mexico

Bachelet visits Mexico

epa04883876 Mexican president Enrique Peña Nieto and his Chilean counterpart Michelle Bachelet (out of frame) attend the Chile- Mexico Trade and Investment Forum as part of the activities during the last day of Bachelet's state visit in Mexico City, Mexico, 14 August 2015. EPA/José Méndez


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama