niedziela, 29 września 2024 06:18

Gol Teodorczyka. Krychowiak, Glik, Skorupski grają dalej

Dynamo Kijów, dla którego gola strzelił Łukasz Teodorczyk awansowało do kolejnej fazy Ligi Europejskiej. Również Sevilla Grzegorza Krychowiaka, Torino Kamila Glika i Roma Łukasza Skorupskiego grać będą w 1/8 finału.

Teodorczyk nie znalazł się w pierwszym składzie ukraińskiego zespołu na rewanżowy mecz z Guingamp, ale wszedł do gry już w 10. minucie z powodu kontuzji Portugalczyka Miguela Veloso. Gola zdobył 21 minut później, a po jego golu gospodarze prowadzili 1:0 - strata z Francji, gdzie Dynamo przegrało 1:2, została zatem odrobiona. Ostatecznie zespół z Kijowa wygrał 3:1 (trzecia bramka dla Dynama padła z rzutu karnego, wywalczonego przez Teodorczyka) i awansował do kolejnej rundy.

W końcówce spotkanie zostało przerwane na kilka minut z powodu niewłaściwego zachowania kibiców.

W 1/8 finału wystąpi Sevilla, której piłkarzem jest Grzegorz Krychowiak. W czwartek obrońcy trofeum pokonali na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 3:2, a reprezentant Polski rozegrał cały mecz. Tydzień temu wygrali w Hiszpanii 1:0 i wyeliminowali trzecią obecnie drużynę Bundesligi.

Awans wywalczyło Torino Kamila Glika. Po remisie u siebie 2:2, piłkarze z Turynu wygrali na wyjeździe z Athletic Bilbao 3:2.

Odpadł z kolei Liverpool, który rywalizował w Stambule z Besiktasem. "The Reds" wygrali w Anglii 1:0, ale w rewanżu po 90 minutach przegrywali 0:1 i konieczna była dogrywka. Dodatkowe dwa kwadranse również nie wyłoniły zwycięzcy i wicemistrz Anglii musiał szukać swojej szansy w rzutach karnych.

Liverpool ma dobre wspomnienia z tego stadionu - niespełna 10 lat temu to właśnie tam odbył się finał Ligi Mistrzów, w którym pokonał AC Milan właśnie po konkursie "jedenastek", którego bohaterem został Jerzy Dudek. Tym razem jednak przegrał z gospodarzami 4-5, a jedynym, który pomylił się, był chorwacki obrońca Dejan Lovren.

Burzliwy przebieg miało spotkanie w Rotterdamie między Feyenoordem a Romą, której bramki strzegł Łukasz Skorupski. W drugiej połowie zostało przerwane na około 20 minut z powodu fatalnego zachowania miejscowych kibiców. Już przed przerwą francuski arbiter Clement Turpin na krótko wstrzymał grę po tym, jak w kierunku graczy gości rzucono banana. W 55. minucie sfrustrowani obrotem wydarzeń na murawie fani Feyenoordu zaczęli rzucać na boisko inne przedmioty.

Gospodarze, którzy kończyli mecz w dziewiątkę, przegrali 1:2, a gola na wagę awansu zdobył dla gości reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Gervinho.

W stolicy Włoch było 1:1, ale o tej potyczce było głośno głównie ze względu na skandaliczne zachowanie sympatyków przyjezdnych, którzy spowodowali duże zniszczenia w stolicy Italii.

Ponadto do kolejnej rundy awansowały: Zenit Sankt Petersburg, Dynamo Moskwa, Villarreal, Fiorentina, Inter Mediolan, Everton, VfL Wolfsburg, FC Brugge, Dnipro Dniepropietrowsk i Napoli.