Chicago: wzrastają koszty opieki zdrowotnej
Według najnowszego raportu firmy konsultingowej Hewitt Associates, osoby zatrudnione na terenie miasta Chicago zapłacą w przyszłym roku aż o 12,4 proc. więcej za dodatki do ubezpieczenia zdrowotnego. Koszt utrzymania ubezpieczenia zdrowotnego dla pracownika wzrośnie o niemal 500 dolarów (nawet do kwoty 4,520 dolarów). Dla Chicagowskich pracodawców oznacza to, że każdy pracownik będzie ich kosztował o średnio 8,7 proc. więcej niż dotychczas. To najwyższy wzrost cen ubezpieczeń zdrowotnych od 2006 roku.
- 09/27/2010 10:11 PM
Według najnowszego raportu firmy konsultingowej Hewitt Associates, osoby zatrudnione na terenie Chicago w przyszłym roku zapłacą aż o 12,4 proc. więcej w dopłatach do ubezpieczenia zdrowotnego.
Koszt utrzymania ubezpieczenia zdrowotnego dla pracownika wzrośnie o niemal 500 dolarów (nawet do kwoty 4,520 dolarów). Dla chicagowskich pracodawców oznacza to, że każdy pracownik będzie ich kosztować o średnio 8,7 proc. więcej niż dotychczas. To najwyższy wzrost cen ubezpieczeń zdrowotnych od 2006 roku. Szacuje się, że w przyszłym roku, w skali kraju, koszt ubezpieczenia dla jednego pracownika wzrośnie o 8,8 proc.
Przyczyn wzrostu kosztów ubezpieczenia jest wiele. Zdaniem pracodawców, najważniejszy powód to bardzo duże roszczenia odszkodowań medycznych. Coraz poważniejsze są także choroby, na które zapadają ubezpieczeni.
Firma Hewitt Associates podaje, że do wzrostu kosztów ubezpieczeń zdrowotnych w co najmniej jednym procencie przyczyniła się także reforma systemu zdrowia wprowadzona przez rząd Baracka Obamy. Chodzi m.in. o przepis nakazujący pokrywanie ubezpieczenie dzieci pozostających na utrzymaniu rodziców aż do ukończenia przez nie 26 roku życia.
Specjaliści ostrzegają, że pacjenci jeszcze przez długie lata nie odczują bezpośrednio pozytywnych skutków reformy prezydenta.
W efekcie zmian pracodawcy w ciągu najbliższych trzech lat będą przerzucać jak najwięcej kosztów na swoich pracowników. Jednym z popularnych zabiegów jest wprowadzenie franszyzy redukcyjnej, która polega m.in. na ograniczaniu odpowiedzialności firm ubezpieczeniowych.
AS (ChicagoSunTimes)
Copyright ©2010 4NEWSMEDIA. Wszelkie prawa zastrzeżone
Reklama