niedziela, 29 września 2024 02:35

MŚ w hokeju - sensacyjna wygrana Austrii nad Finlandią

Hokeiści Austrii po raz pierwszy w historii pokonali Finlandię fot. Peter Schneider/EPA-EFE/Shutterstock

Hokeiści Austrii sensacyjnie pokonali Finlandię 3:2 w grupie A hokejowych mistrzostw świata Elity, które rozgrywane są w Czechach. W drugim meczu tej grupy obrońca trofeum Kanada wygrała z Norwegią 4:1. W "polskiej" grupie B Szwecja wygrała z Kazachstanem 3:1, a USA z Francją 5:0.

Austriacy po pierwszej tercji przegrywali 0:2, a potem zdobyli trzy bramki, nie tracąc żadnej. Zwycięskie trafienie na 0,2 s przed końcową syreną zaliczył Benjamin Baumgartner. To pierwsza wygrana tego zespołu na arenie międzynarodowej nad Finlandią, mistrzem olimpijskim. Austriacy we wtorek przegrali po dogrywce z Kanadą, ale zdobyli punkt, strzelając w ostatniej tercji pięć bramek obrońcom tytułu.

W innym spotkaniu grupy A Kanada zanotowała czwartą wygraną w turnieju, 4:1 nad Norwegią, i wróciła na fotel lidera

W puli B z kompletem punktów prowadzi Szwecja. Zespół "Trzech Koron" wygrał 3:1 z Kazachstanem. Z kolei drużyna USA, prowadząc po pierwszej tercji 4:0, kontrolowała zawody, ostatecznie triumfując 5:0

Polska nie grała, a w piątek zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych.