poniedziałek, 30 września 2024 12:20

Liga NHL - hat-trick Jasona Dickinsona, wygrana Blackhawks

Hokeiści Blackhawks i ich kibice w końcu mieli powody do radości dot. Facebook/Chicago Blackhawks

Hokeiści Chicago Blackhawks przełamali serię pięciu porażek, pokonując u siebie Toronto Maple Leafs 4:3 po dogrywce w piątkowym meczu ligi NHL. Pierwszego hat-tricka w barwach Blackhawks zanotował Jason Dickinson.

W drugiej tercji piątkowego meczu w Chicago goście prowadzili już 3:1, jednak dzięki trafieniu Dickinsona gospodarze najpierw zmniejszyli stratę na 2:3, natomiast w trzeciej części spotkania 28-letni napastnik doprowadził do wyrównania i zapewnił swojej ekipie dogrywkę. W niej gola na wagę zwycięstwa strzelił Kevin Korchinski.

Drugą porażkę w regulaminowym czasie gry w tym sezonie ponieśli hokeiści Boston Bruins i po raz drugi ich pogromcami byli Detroit Red Wings. Tym razem Bruins przegrali 2:5, wciąż pozostają jednak liderami Konferencji Wschodniej.

Piąte zwycięstwo z rzędu odniósł w piątek zespół Winnipeg Jets, który pokonał na wyjeździe Florida Panthers 3:0. Gole dla gości zdobyli Nino Niederreiter, Nikolaj Ehlers oraz Adam Lowry, a Connor Hellebuyck obronił 32 strzały.

Kurtis MacDermid, obrońca Colorado Avalanche, zanotował pierwszego gola w tym sezonie. W trzeciej tercji wyjazdowego starcia z Minnesota Wild zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo 3:2.

"Niekoniecznie należy to do moich zadań, ale zawsze miło jest pomóc mojemu zespołowi w ofensywie. Nie dostaję zbyt wielu takich okazji w meczach, więc muszę się upewnić, że je wykorzystam, kiedy już je otrzymuję" - powiedział MacDermid po spotkaniu.