Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 15 listopada 2024 02:41
Reklama KD Market

Rozrywka czy uzależnienie – ile czasu średnio spędzają gracze w kasynach online?

Rozrywka czy uzależnienie – ile czasu średnio spędzają gracze w kasynach online?

Hazard internetowy zyskuje miano najpopularniejszej i najprężniej rozwijającej się gałęzi rozrywki elektronicznej dla osób pełnoletnich. Regularnie przybywa internetowych serwisów hazardowych, jak i użytkowników aktywnie korzystających z ich usług. Co czwarty dorosły Polak przed 60-tką korzysta z oferty kasyn online. Branża kwitnie i generuje wielomiliardowe obroty. Istnieje spora różnica między niewinną rozrywką, a patologicznym hazardem, jaka i ile czasu spędzają średnio gracze w kasynach online? Przeanalizujmy to.

Fenomen kasyn online

Popularność kasyn online sukcesywnie rośnie i przyciąga coraz więcej graczy. Możliwość poczucia atmosfery prawdziwego kasyna nie tylko bez wychodzenia domu, ale też praktycznie wszędzie i zawsze, kiedy mamy na to ochotę, przemawia do wielu osób. Bukmacherzy przyciągają nowych klientów różnorodną i bogatą ofertą, atrakcyjnymi bonusami powitalnymi na start oraz korzystnymi akcjami promocyjnymi. Do tego dochodzi ponad tysiąc różnych gier hazardowych, w tym przeróżne automaty do gier, gry stołowe (ruletka), karciane (blackjack, poker, bakarat) oraz inne gry losowe, w które można grać w Unibet. Należy pamiętać, że hazard to rozrywka, a nie sposób na zarabianie pieniędzy i że zawsze istnieje ryzyko uzależnienia. Jakie są jego objawy i jak sobie z nimi poradzić?

Uzależnienie od hazardu

Patologiczny hazard warto rozpoznać już w jego wczesnym stadium, co pozwoli szybciej uzyskać pomoc i uporać się z problemem ewentualnego uzależnienia od grania. Powinniśmy zgłosić się do specjalisty od uzależnień, jeśli zauważymy, że:

  1. Regularnie gramy, a w przypadku dłuższych przerw odczuwamy rozdrażnienie
  2. Nie przestajemy myśleć o grze, fantazjując o potencjalnych wygranych
  3. Staramy się zawsze za wszelką cenę odegrać i nie umiemy przestać
  4. Zaciągamy długi spowodowane stawianiem w grach hazardowych

Pojawia się zatem pytanie, jakie rodzaje gier hazardowych mogą uzależniać? Wszystkie, czyli zakłady wzajemne, w tym sportowe, loterie, zdrapki, gry liczbowe (bingo, lotto), gry stołowe (ruletka), gry karciane (poker, blackjack, bakarat), kości, automaty do gier, wyścigi konne, wyścigi psów, kasyna online i live oraz nawet gra na giełdzie papierów wartościowych. Ośrodki leczenia uzależnień stosują trzy rodzaje terapii w leczeniu patologicznego hazardu, mianowicie terapię behawioralną, opartą na wypracowaniu metod unikania sytuacji sprzyjających podjęciu gry, odmawiania jej i rozsądnego zarządzania pieniędzy, terapię poznawczą, która ma na celu uświadomienie graczowi, że kontrola nad grą to iluzja, bo w efekcie zawsze wygrywa kasyno, a także terapię poznawczo-behawioralną, która łączy obie te metody. Profesjonalnie i umiejętnie prowadzona terapia, ma za zadanie pomóc uzależnionemu

  • Zrozumieć pobudki, jakie nim kierowały
  • Dostrzec powody kompulsywnego grania
  • Nazwać emocje towarzyszące hazardowi
  • Zauważyć skutki niekontrolowanej gry
  • Pojąć problemy jakie wywołała w otoczeniu
  • Nauczyć się odmawiać sobie tej rozrywki
  • Wdrożyć plan spłacenia ewentualnych długów

Poznać inne możliwości spędzania wolnego czasu

Odbudować relacje z rodziną i przyjaciółmi

Czy każdy się uzależnia?

Oczywiście nie ma reguły, że każda osoba grająca w gry hazardowe, musi się od nich uzależnić. Wpływa na to wiele różnych czynników, jak wiek graczy czy nieświadomość potencjalnego zagrożenia. Młodzi ludzie są teoretycznie bardziej narażeni na uzależnienie, jako że ich grze towarzyszy z reguły więcej emocji, a grają zwykle z nudów, dla zabawy, bo ich znajomi to robią, lub w celach zarobkowych, co nigdy nie jest dobrym pomysłem. 

Na predyspozycje do uzależnienia od hazardu wpływ mają też uwarunkowania genetyczne, wychowanie, otoczenie i konstrukcja psychiczna. Aktualnie od hazardu uzależnionych jest ponad milion Polaków. Objawia się to napięciem psychicznym, które można rozładować graniem. Dzieje się tak z powodu nagłych i gwałtownych zmian hormonalnych, odpowiedzialnych za poczucie zadowolenia i odczuwanie euforii. Grający uzależnia się od stanu emocjonalnego, który daje mu gra, a także od endorfin i adrenaliny. W momencie odstawienia nałogu pojawiają się objawy psychiczne, jak niepokój, lęki i stany depresyjne. Dlatego bardzo ważny jest udział terapii behawioralno-poznawczej w procesie leczenia. Po zauważeniu u siebie jakichkolwiek objawów uzależnienia, należy zgłosić się do specjalisty.

Dziennik Związkowy - Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com


ad_Dziennik_Page1weekend

ad_Dziennik_Page1weekend

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama