piątek, 4 października 2024 08:16

Puchar Hiszpanii - Barcelona wygrała z Realem Sociedad. Lewandowski bez gola

Barcelona awansowała do półfinału Pucharu Hiszpanii fot.Facebook/FC Barcelona

Barcelona w ćwiecfinale Pucharu Hiszpanii wygrała na Camp Nou z Realem Sociedad 1:0 po golu Ousmane Dembele. Robert Lewandowski rozegrał cały mecz. Kapitan reprezentacji Polski oddał jeden celny strzał.

W pierwszej połowie nie padły bramki. W 40. minucie czerwoną kartką za ostry faul został ukarany pomocnik Realu - Brais Mendez.

Na początku drugiej połowy obrońca Jules Kounde posłał prostopadłe podanie do Dembele, który wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał. Po niefortunnej interwencji Alexa Remiro piłka wpadła do bramki.

W 59. min. zawodnicy Realu Sociedad zmarnowali doskonałą okazję na wyrównanie. Takefusa Kubo dośrodkował do Alexandera Sorlotha, który spudłował z trzech metrów.

Barcelona do końca musiała drżeć o wynik. Marc Andre Ter Stegen obronił groźny strzał Roberta Navarro, a chwilę później w boczną siatkę trafił Carlos Fernandez.

Ostatecznie "Duma Katalonii" mogła cieszyć się ze zwycięstwa.