piątek, 27 września 2024 06:19

Seria A 19. kolejka: Inter Mediolan vs Empoli FC

W poniedziałek 23 stycznia 2023 roku o godzinie 19:45 UTC Inter Mediolan zmierzy się z Empoli FC na stadionie San Siro/Giuseppe Meazza w Mediolanie. Nadchodzący mecz będzie rozgrywany w ramach Serie A. Fani powyżej wspomnianych klubów mogą znaleźć transmisje oraz najnowsze informacje dotyczące meczu między innymi w serwisie https://gg.bet/pl/sports. Przypominamy, że w zeszłym roku Inter Mediolan uratował się w Coppa Italia.

Po zaciętym meczu Interowi udało się pokonać Empoli z wynikiem 3:2 w 1/8 finału Pucharu Włoch. Decydującym o awans golem w 104. minucie stał się strzał Stefano Sensi. Szymon Żurkowski w barwach gości zagrał tylko 45 minut i po pierwszej połowie już go nie było widać na boisku. Pomimo rozgrywania meczu w ramach Pucharu Włoch trener Empoli Aurelio Andreazzoli nie pozwolił odpocząć Szymonowi Żurkowskiemu, mającemu zagrać w wyjściowym składzie. Takie podejście świadczy o tym, że reprezentant Polski cieszy się wielkim zaufaniem. Początek meczu dla Interu wiąże się ze stratą napastnika w postaci Joaquina Correa, który doznał poważnej kontuzji w formie urazu kolana. Simone Romagnoli rozpoczął z napastnikiem walkę o górną piłkę, która zakończyła się upadkiem obu piłkarzy. Jednak w końcu wygrana była po stronie Interu.

F.C. Internazionale Milano, założony w 1908 roku, to włoska drużyna piłkarska z siedzibą w Mediolanie. Inter Mediolan jest 19-krotnym mistrzem kraju, siedmiokrotnym zwycięzcą Pucharu Włoch oraz trzykrotnie zdobył tytuł triumfatora Ligi Mistrzów i Intercontinental Cup. Z kolei założony w 1920 roku klub Empoli FC swój pierwszy oficjalny mecz rozegrał w 1921 roku. Po 2000 roku zespół "Azzuri" przez kilka sezonów uczestniczył w Serie A i Serie B. W 2004 drużyna spada do drugiej ligi, jednak już wkrótce wraca do Serie A jako triumfator Serii B.

W nadchodzącym meczu Inter z Empoli, który jest zaplanowany na 23 stycznia, ostateczny wynik nie jest łatwo wyznaczalny przed rozpoczęciem pojedynku. Jednak niektórzy się domyślają, że wygrana ma być po stronie Interu. Tylko nie wiadomo, iloma bramkami gospodarzy Inter Mediolan pokonają Empoli i jak wysoki wynik bramkowy padnie w spotkaniu. Inter ma wiele tytułów mistrzowskich i jest to jeden z głównych faworytów do tytułu mimo to, że Empoli FC świetnie sobie radzi w tym sezonie. Inter nie stracił szansy na wygranie ligi, a do lidera brakuje mu tylko dziesięć punktów. Warto też zwrócić uwagę na to, że kolejek do rozegrania jest jeszcze sporo. Z kolei Empoli to czternasty zespół w lidze.

Dziennik Związkowy - Polish Daily News i Alliance Printers and Publishers Inc. nie ponoszą odpowiedzialności za treść artykułów sponsorowanych publikowanych na www.dziennikzwiazkowy.com