Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 25 września 2024 10:22
Reklama KD Market
Kto pyta, nie błądzi

Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi.

Cykl ten pojawia się co dwa tygodnie na łamach „Dziennika Związkowego”.

Pani Józefa:

Mój mąż przechodzi na Medicare za 2 miesiące. Nie mam jeszcze 65 lat. Mam obecnie ubezpieczenie od niego z pracy. Co stanie się z moim ubezpieczeniem, jak on przejdzie na Medicare? Jakie mam opcje?

Robert Sobczak:

Pani Józefo, jeśli mąż nadal utrzyma ubezpieczenie z pracy po przejściu na Medicare, to może Pani być z nim nadal na polisie. Jeśli jednak wybierze plan indywidualny i zrezygnuje z pokrycia z pracy, to będzie Pani musiała znaleźć plan indywidualny dla siebie. Będzie Pani miała do wyboru plan typu Obamacare, plan krótkoterminowy lub szpitalny. Wszystko w zależności od Pani potrzeb, stanu zdrowia i dochodów.

Pan Janusz:

Czy biura Social Security są nadal zamknięte? Jeśli tak to jak załatwić Medicare?

Robert Sobczak:

Drogi Panie Januszu, niestety biura urzędu Social Security Administration prowadzą nadal tylko pracę zdalną. Jeśli chodzi o załatwienie Medicare, to w większości przypadków można złożyć podanie przez internet. W pozostałych sytuacja trzeba to zrobić telefonicznie umawiając się wcześniej na taką rozmowę. Obecnie czas oczekiwania na rozmowę wynosi około 2 miesięcy. Proponuję kontakt z naszym biurem, gdzie bezpłatnie wypełnimy podanie drogą internetową i poinstruujemy o następnych krokach w procesie aplikacji. Pamiętajcie Państwo, aby rozpocząć proces składania podania na Medicare 3 miesiące przed Państwa 65. urodzinami. Obecnie trwa on około 2-3 miesięcy.

Pani Antonina:

Przegapiłam okres zapisowy na Medicare, bo byłam w Polsce. Obecnie mam plan Medicare Advantage. Czy mogę jeszcze zmienić mój plan?

Robert Sobczak:

Panie Antonino, proszę o kontakt. W Pani sytuacji może istnieć jeszcze możliwość weryfikacji i zmiany Pani obecnego planu na inny. Ale czasu jest niewiele by tego dokonać.

Pani Iza: 

Kończę pracę w maju i przechodzę na emeryturę. Kiedy powinnam zacząć zajmować się załatwianiem spraw z tym związanych? Czy mogę jednocześnie załatwiać świadczenia Medicare?

Robert Sobczak:

Pani Izo, wszystko zależy od Pani wieku. Wcześniejszą emeryturę można już rozpocząć kończąc 62 lata. Na dzień dzisiejszy pełną emeryturę otrzymujemy w wieku powyżej 66 lat. Świadczenia Medicare rozpoczynamy zazwyczaj pierwszego dnia miesiąca 65 urodzin. Oba benefity załatwia się w biurach Social Security Administration na parę miesięcy przed powyższymi terminami.

Pan Krysia:

Mam 75 lat i Medicare od 65 roku. Nigdy nie miałam planu na leki. Czy oprócz Medicare Supplement istnieją jakieś inne rozwiązania, które spowodują opłacania kary za brak części D Medicare. 

Robert Sobczak:

Pani Krysiu istnieją inne opcje. Są plany typu Medicare Advantage bez pokrycia na leki. W związku z tym kara za brak planu na leki nie będzie naliczana. Wszystko zależy od Pani miejsca zamieszkania, czy będą one osiągalne w Pani powiecie.

Pani Stefania:

Mieszkałam przez wiele lat w USA, tuż po przejściu na emeryturę pojechałam do Polski z zamiarem pozostania tam na stałe. Teraz jednak zdecydowałam, że przeprowadzę się z powrotem do USA. Jak się ma sprawa z uzupełnieniami do Medicare? Kiedy może załatwić formalności i jak to wygląda krok po kroku?

Robert Sobczak:

Pani Stefanio wszystko zależy od tego, co zrobiła Pani z Medicare przed wyjazdem do Polski. Jeśli część A i B są nadal aktywne to może Pani wykupić dodatki do Medicare już od 1 dnia następnego miesiąca. Jeśli niestety zamknęła Pani jedną lub obie części Medicare to należy zgłosić się do biura Social Security Administration by je przywrócić. Mogą tu obowiązywać specyficzne terminy i może mieć Pani również naliczone kary za czas nieposiadania Medicare. Niestety Medicare jest jedyną opcją ubezpieczenia w wieku powyżej 65 roku życia.

Studiował na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego, University of Applied Science FHTW, Berlin oraz Keller Graduate School of Management, Chicago. Licencjonowany agent ubezpieczeniowy działający na terenie stanów: Illinois, Arizona, Florida, Georgia, Indiana, Louisiana, Ohio, Pennsylvania, Michigan, Missouri, New York, New Jersey, North and South Carolina, Texas, Virginia, Wisconsin. W pełni certyfikowany do pomocy również w sprawach ubezpieczeń Medicare.Współpracuje z liderami rynku ubezpieczeń na zdrowie, życie i przyszłość. Współtwórca projektów Obamacare HotlineTM, Medicare po polsku, Zdrowie Życie Przyszłość.Jego pasją są ludzie i świadczenie im wielopoziomowej pomocy. Wspiera lokalne fundacje charytatywne. Nie boi się konkurencji i obala mity dotyczące ubezpieczeń. Drażni go niesprawiedliwość i głupota. Cieszy się z sukcesów ludzi z pasją.


Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama