Większość z nas wie, że osoby posiadające Medicare powinny zapisać się na plany zniżkowe na lekarstwa, tzw. część D Medicare. Niestety nie każdy zdaje sobie sprawę, że wielu beneficjentów Medicare, ze względu na niskie dochody, mimo wszystko przekraczające poziom kwalifikacji na Medicaid, może zakwalifikować się na Dodatkową Pomoc Federalną (Extra Help) w kosztach planu na leki tzw. Low Income Subsidy (LIS).
Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas wpływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi. Cykl ten pojawia się co dwa tygodnie na łamach „Dziennika Związkowego”.
Sezon zapisowy dla większości rezydentów USA można uznać za prawie zamknięty. Zarówno posiadacze Medicare, których coroczny okres zapisowy (AEP) zakończy się 7 grudnia, jak i osoby korzystające z planów typu Obamacare, które zakończą zapisy 15 grudnia (z możliwością zapisania się na plan startujący z datą 1 stycznia). Wydawałoby się, że możemy odetchnąć spokojnie i zająć się świętami. Niestety nie tak do końca. Jest jeszcze parę obowiązków, którymi musimy się zająć, by mieć pewność, że wybrany przez nas plan wystartuje z datą 1 stycznia.
Medicare Part A i B – Ceny i pokrycia na 2025 rok
Zbliżamy się do półmetka corocznego okresu zapisowego na Medicare. Wielu z Państwa dzwoni do nas z pytaniami – co nowego w tym roku? Czy musimy się spotkać? Jakie zmiany w ubezpieczeniach?
W ostatnim okresie nagminnie spotykamy się z klientami, którzy otrzymują korespondencję z CMS (Center of Medicare and Medicaid Services) przypominającą o potrzebie odnowienia ich Low Income Subsidy na następny rok. Informacja ta przychodzi dla odróżnienia na szarym papierze, ale mimo to w wielu przypadkach omijana jest przez beneficjentów Medicare. Bardzo ważne jest ustosunkowanie się do powyższej wiadomości na czas tak, aby nie stracić zniżek oferowanych przez ten program federalny. W dzisiejszym artykule przypomnimy, na czym polega program, kto się może na niego kwalifikować i jakie benefity niesie za sobą jego otrzymanie.
Stało się! Rozpoczęliśmy najważniejszy okres w roku, z perspektywy posiadacza Medicare. Wielu z nas, nie do końca rozumie co oznacza magiczny skrót AEP i dlaczego tak ważnym jest, by wykorzystać ten moment, jak najbardziej rozsądnie. W związku z powyższym postanowiliśmy rozwiać parę mitów krążących wśród seniorów i zasłyszanych od naszych klientów.
Seria „Kto pyta, nie błądzi” powstaje na podstawie naszych rozmów z Wami. Przedstawiamy pytania odnośnie ubezpieczeń na zdrowie, życie lub przyszłość, które do nas napływają i udzielamy na te pytania odpowiedzi. Cykl ten pojawia się co dwa tygodnie na łamach „Dziennika Związkowego”.
Ostatni kwartał każdego roku jest najbardziej wymagającym okresem czasu dla większości posiadaczy ubezpieczeń zdrowotnych w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od tego, czy jesteśmy poniżej 65. roku życia, czy jesteśmy posiadaczami Medicare, okres ten będzie wymagał od nas zaangażowania i podjęcia decyzji odnośnie wybrania ubezpieczenia zdrowotnego na przyszły rok kalendarzowy. Na domiar złego w tym właśnie okresie przypada również najwięcej okresów zapisowych w planach grupowych. Pamiętajmy, aby wziąć decyzję odnośnie kontynuacji, zmiany lub wyboru planu ubezpieczeniowego na nowy rok we własne ręce.