sobota, 5 października 2024 21:33

Super Globe piłkarzy ręcznych – porażka Łomży Industrii z Barcą

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce przegrali w saudyjskim Dammam z hiszpańską Barcą 28:39 (11:16)w półfinale 15. edycji Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. W niedzielę kielczanie zagrają o trzecie miejsce z egipskim Al Ahly.

Spotkanie mistrzów Polski i Hiszpanii rozpoczęło się od udanych interwencji obu bramkarzy (Andreas Wolff i Gonzalo Perez de Vargas). Początkowo mecz był wyrównany, ale z czasem kielczanie zaczęli mieć poważne problemy ze skutecznością. Przez ponad siedem minut nie zdobyli bramki i w 12. min po trafieniu Luki Cindrica przegrywali już 3:7.

Niemoc polskiej drużyny przerwał dopiero Szymon Sićko, ze skrzydła poprawił Arkadiusz Moryto i już dwie minuty później Łomża Industria odrobiła część strat (5:7). Barca szybko jednak odzyskała kontrolę nad meczem. Kielecka ekipa miała znowu kłopoty ze sforsowaniem defensywy rywali. W 20. min Wolffa pokonał Ludovic Fabregas i przy wyniku 7:12 zdenerwowany trener Tałant Dujszebajew poprosił o czas.

Zespół z Kielc wreszcie zaczął grać trochę skuteczniej. W 25. min do siatki rywali trafił Alex Dujshebaev i mistrzowie Polski przegrywali 10:14. Na trzy minuty przed przerwą bramkę zdobył Arciom Karalek (11:14), ale później Perez de Vargas zatrzymał rzuty Alexa Dujshebaeva i Moryty. Ekipa z Katalonii powiększyła przewagę, która po 30 minutach wynosiła pięć bramek (11:16). Rewelacyjnie bronił Perez de Vargas, który w pierwszej części gry obronił 15 rzutów polskiej drużyny.

Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. W 35. karnego nie wykorzystał Moryto, a Aitor Arino pokonał Wolffa. Cztery minuty później uczynił to Blaz Janc. W odstępie kilkudziesięciu sekund ekipa z Barcelony zdobyła dwie kolejne bramki (Fabregas i Cindric) i w 40. min hiszpański zespół prowadził już 25:15.

Kielczanie wyglądali na bezradnych i pogodzonych z sytuacją. W 43. min do polskiej bramki trafił Janc i strata drużyny z Kielc wynosiła się już 12 trafień (15:27). Mimo że do końca meczu pozostało jeszcze sporo minut, losy rywalizacji zostały praktycznie rozstrzygnięte. Po bardzo słabym spotkaniu, a to bardzo delikatne określenie, Łomża Industria po raz drugi w tym sezonie przegrała z mistrzem Hiszpanii.

W niedzielę kielczanie zagrają o trzecie miejsce z Al Ahly. Egipska drużyna w półfinale przegrała z obrońcą trofeum SC Magdeburg 28:36. W meczu o zwycięstwo w turnieju Barca zagra z Magdeburgiem.