sobota, 5 października 2024 17:29

Liga NHL - druga wygrana Devils w Pradze

Hokeiści New Jersey Devils po raz drugi, tym razem 3:1, pokonali w Pradze ekipę Buffalo Sabres w meczu będącym elementem inauguracji sezonu ligi NHL. W piątek również w obecności ponad 16 tysięcy widzów było 4:1.
  • Źródło: PAP
Hokeiści New Jersey Devils perfekcyjnie rozpoczęli tegoroczny sezon NHL fot. Facebook/NHL

Prowadzenie objęły "Szable" - w 28. minucie do bramki Devils trafił Tage Thompson. Trzy i pół minuty później wyrównał Seamus Casey, który wykorzystał okres gry w przewadze swojej drużyny.

W trzeciej serii drugiego gola dla "Diabłów" uzyskał Paul Cotter, który trafił także w pierwszym pojedynku tych zespołów, a później wynik ustalił Szwajcar Timo Meier.

Teraz rozgrywki wrócą za ocean. Regularne mecze rozpoczną się we wtorek. Tego dnia zagra m.in. broniąca Pucharu Stanleya ekipa Florida Panthers, która podejmie Boston Bruins, a zawodowy hokej pojawi się w Salt Lake City. Tam spotkania w roli gospodarza będzie rozgrywać drużyna Utah Hockey Club, która ostatnio występowała pod nazwą Arizona Coyotes. Utah HC to nazwa tymczasowa, a oficjalna, podobnie jak logo, maskotka i barwy mają być wybrane w nadchodzących miesiącach i zaczną obowiązywać od sezonu 2025/26.