sobota, 5 października 2024 23:19

Super Globe piłkarzy ręcznych – inauguracyjne zwycięstwo Łomży Industrii, Al-Kuwait rozgromiony

Piłkarze ręczni Łomży Industrii Kielce pokonali kuwejcki AL-Kuwait 47:26 (23:14) w swoim pierwszym występie podczas 15. edycji Super Globe, imprezy uznawanej za klubowe mistrzostwa świata. Najskuteczniejszym zawodnikiem polskiej drużyny był zdobywca dziewięciu bramek Nicolas Tournat.

Tylko początek meczu miał wyrównany przebieg. Zwycięzca azjatyckiej Ligi Mistrzów w ósmej minucie przegrywał jedną bramką 6:7, ale z każdą minutą uwidaczniała się przewaga mistrzów Polski, którzy już siedem minut później prowadzili czterema bramkami 13:9. Końcówka pierwszej połowy to dominacja mistrzów Polski, którzy na przerwę schodzili z przewagą dziewięciu bramek (23:14).

W drugiej części gry kielczanie sukcesywnie powiększali przewagę i odnieśli pewne zwycięstwo. W ich szeregach wyróżnili się Tournat i Szymon Wiaderny, którzy zdobyli, odpowiednio, dziewięć i siedem bramek. W czwartek przeciwnikiem Łomży Industrii będzie brazylijski Handebol Taubate, który we wtorek pokonał Al-Kuwait 32:28. Polskiej drużynie do awansu do półfinału wystarczy remis.

W 15. edycji Super Globe w saudyjskim mieście Dammam uczestniczy 12 drużyn podzielonych na cztery grupy. Ich zwycięzcy awansują do półfinału. Trofeum broni niemiecki zespół SC Magdeburg.