niedziela, 6 października 2024 03:25

Ekstraklasa piłkarska - Raków wygrał w Gliwicach i został samodzielnym liderem

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Piasta Gliwice 1:0 w zaległym meczu 2. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gola zdobył w 100. minucie Fran Tudor, goście zostali samodzielnym liderem tabeli. Spotkanie miało się odbyć w lipcu, zaległość wynikała z gry Rakowa w Lidze Konferencji. Goście potrzebowali przynajmniej remisu, by zostać liderem. Plan zrealizowali z nawiązką.

Pierwsza połowa nie mogła porwać kibiców na stadionie. Niewiele działo się pod obiema bramkami, sporo za to było walki o piłkę w środku boiska. Bliżej objęcia prowadzenia byli zawodnicy trenera Marka Papszuna. Potężne uderzenie Ivi Lopeza z linii pola karnego wybił głową sprzed gliwickiej bramki Ariel Mosór, a potem bramkarz gospodarzy obronił uderzenie Bartosza Nowaka z ostrego kąta.

Gliwiczanie otworzyli drugą część gry od świetnej sytuacji Jorge Felixa, tyle że Hiszpan nie zdołał wygrać pojedynku z golkiperem Rakowa. Chwilę potem w polu karnym gości blisko pokonania Vladana Kovacevica był Grzegorz Tomasiewicz.

Na murawie kilka razy „zaiskrzyło” między piłkarzami obu zespołów, na trybunach ożywili się kibice. Kolejnej dobrej sytuacji bramkowej dla Piasta nie wykorzystał Michał Chrapek, zablokowany w polu karnym rywali, a po drugiej stronie boiska Frantisek Plach z trudem obronił strzał głową Lopeza.

W doliczonym czasie meczu drugą żółtą, a co za tym idzie, czerwoną kartkę obejrzał kapitan częstochowian Tomas Petrasek. Nie przeszkodziło to gościom w odniesieniu zwycięstwa. W 10. doliczonej minucie zwycięskiego gola zdobył w zamieszaniu w polu karnym Piasta Fran Tudor, a po chwili sędzia zakończył mecz.