niedziela, 6 października 2024 06:21

LM piłkarzy ręcznych - Orlen Wisła ograła mistrza Danii

Piłkarze ręczni Orlen Wisły wygrali w swojej hali z mistrzem Danii GOG 31:27 (17:14) w meczu trzeciej kolejki grupy A Ligi Mistrzów. Najskuteczniejszym zawodnikiem płockiego zespołu był zdobywca siedmiu goli Tin Lucin.

GOG Handbold mająca na swoim koncie osiem tytułów mistrza kraju na inaugurację wygrała z chorwackim HC PPD Zagrzeb 31:27, w 2. serii zremisowała z rumuńskim C.S. Dinamo Bukareszt. W 1. kolejce rozgrywek Orlen Wisła wygrała z FC Porto 27:23, w 2. uległa na wyjeździe PSG 33:37.

Zdecydowanie lepiej rozpoczęli spotkanie goście, którzy w 9. minucie prowadzili 5:2. Wtedy obudził się w bramce Kristian Pilipovic, zaczął bronić, a to skutkowało lepszą grą w ataku. W 12. minucie płocczanie doprowadzili do remisu 5:5, a jeszcze przed zakończeniem pierwszego kwadransa gry wywalczyli dwubramkową przewagę 7:5. W 20. minucie Duńczycy wyrównali, ale Wisła szybko wyszła na 3-bramkowe prowadzenie, które dowiozła do przerwy.

Druga połowa zaczęła się znakomicie dla gospodarzy, dwie pierwsze akcje i na tablicy był wynik 19:14. Ale tak szybko jak zdobyli dwie bramki, tak szybko je stracili. W 55. minucie przy stanie 27:25 rzut karny wykonywał Jerry Tollbring, ale zwycięsko z tej potyczki wyszedł Pilipovic. Za chwilę po drugiej stronie parkietu nie pomylił się Sergiej Kosorotow i Orlen Wisła znowu prowadziła trzema golami. W 59. minucie z trudnej sytuacji wyszedł zwycięsko Tin Lucin, dorzucił bramkę Tomas Piroch i Orlen Arena oszalała, bo już wiadomo było, że komplet punktów zostaje w Płocku.