Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
sobota, 16 listopada 2024 18:28
Reklama KD Market

Uczniowie CPS wracają do szkół po krótszych wakacjach

Uczniowie CPS wracają do szkół po krótszych wakacjach
fot. Depositphotos.com

Nowy rok szkolny rozpoczyna się dla uczniów chicagowskich szkół publicznych (CPS) już w poniedziałek, 22 sierpnia, a nie jak do tej pory we wtorek po Święcie Pracy. Jeszcze wcześniej do szkół po wakacjach powrócili uczniowie na przedmieściach Chicago. Okręg szkolny w Chicago jest trzecim największym w kraju, ale liczba uczniów w tym roku może odnotować duży spadek.

Kalendarz na rok szkolny 2022-23 zakłada 176 dni nauki dla uczniów CPS, 12 dni szkoleń dla nauczycieli i dwa dni wywiadówek – po jednym jesienią i wiosną. W kalendarzu jest również dwutygodniowa zimowa przerwa świąteczna, tygodniowe ferie wiosenne i cały wolny tydzień z okazji Święta Dziękczynienia.

Kuratorium oświaty CPS powiadomiło rodziców i uczniów o zaktualizowanych regulacjach związanych z COVID-19 w oparciu o wytyczne Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). CPS będzie nadal oferować bezpłatne, cotygodniowe testy COVID-19 dla zainteresowanych uczniów i pracowników – podkreślono.

W poniedziałek, w pierwszym dniu szkoły po wakacjach, uczniowie CPS (K-12), ich rodzice i opiekunowie tradycyjnie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów CTA, Metrą i Pace w ramach akcji „First Day, Free Rides”. Po 22 sierpnia uczniom oferowane będą zniżkowe bilety w dni nauki w szkołach.

Kwalifikujące się rodziny uczniów CPS mogą także skorzystać z programu Chicago Connected, w ramach którego oferowany jest bezpłatny dostęp do szybkiego internetu. Więcej informacji można znaleź na stronie: cps.edu/chicagoconnected.

Chicagowski dystrykt szkolny jest trzecim pod względem wielkości w kraju. W tym roku szkolnym populacja uczniów CPS w szkołach podstawowych i średnich może spaść poniżej 300 tys. – jak wynika z szacunków ekspertów. W ubiegłym roku w CPS uczyło się 314,5 tys. uczniów oraz 15 tys. przedszkolaków, co oznacza spadek z 378 tys. uczniów dekadę temu.

Joanna Trzos[email protected]

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama