Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
piątek, 10 stycznia 2025 07:26

Rekordowy radioton dla Daru Serca

Polonia podarowała Fundacji ponad 341 tysięcy dolarów w walentynkowy weeekend!

To już po raz 25. w walentynkowy weekend na falach  Polskiego Radia 1030 Chicago Polonia popłynął w eter hymn Fundacji Dar Serca „Podajmy sobie pomocne dłonie”.  To znak, że rozpoczyna się kolejny radioton na rzecz podopiecznych Fundacji.  Polskie Radio 1030 Chicago organizuje go już od lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.  Podczas tegorocznej akcji Fundacja Dar Serca zebrała ponad 341 tysięcy dolarów! Pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc chorym dzieciom z Polski, dla których leczenie w Stanach Zjednoczonych jest jedyną szansą na poprawę zdrowia.

Tegoroczny Radioton odbył się 12 i 13 lutego. Polskie Radio 1030 Chicago oddało antenę do dyspozycji Fundacji Dar Serca i przez dwa dni rozgłośnia zamiast audycji prowadziła wielogodzinną zbiórkę funduszy na działalność Fundacji.

– Suma przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!  Brak mi słów by wyrazić wdzięczność wszystkim ofiarodawcom, bo ten fantastyczny rezultat finansowy znaczy, że możemy pomagać dzieciom, dla których przyjazd na leczenie do USA to ostatnia, a często jedyna szansa – mówi Izabela Rybak, założycielka Fundacji Dar Serca.

Dwa dni zbiórki to praca wielu wolontariuszy, tysiące odebranych telefonów, aukcje cennych przedmiotów na antenie – koszulka Reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego (#9 z autografem) – $10,000, Rakieta Igi Swiatek z autografem – $36,000 i chwytające za serce rozmowy z darczyńcami.  W tym roku anonimowy darczyńca zaofiarował, że jeśli Fundacja zbierze  w ciągu wyznaczonych dwóch godzin sumę co najmniej $25,000, to on z własnej kieszeni dołoży drugie tyle.

– To było pospolite ruszenie, setki osób dzwoniących żeby dołożyć coś jeszcze, żeby akcja się udała a Fundacja otrzymała te dodatkowe obiecane pieniądze. Wszystkich nas za serce złapała mała Zuzia, która choć sama nieuleczalnie chora, oddała połowę zawartości swojej skarbonki aby dać przykład innym i pokazać, że każdy z nas ma coś czym może się podzielić  –  dodaje Izabela Rybak.

W okresie pandemii Radioton jest jedyną formą gromadzenia środków na działalność Fundacji. W związku z restrykcjami epidemiologicznymi, w ciągu ostatnich dwóch lat Dar Serca nie mógł przeprowadzić żadnego ze swoich dorocznych, dużych wydarzeń dzięki którym gromadził środki – takich, jak rejs po jeziorze Michigan, doroczny bal czy Pierogi Fest.  

–  Mamy nadzieję, że w tym roku to się zmieni.  Planujemy już na kwiecień nasz doroczny bal, wierzymy że uda się też zorganizować rejs po jeziorze Michigan. Każda dodatkowa suma pomaga nam w niesieniu pomocy dzieciom i ich rodzinom – ale wiedza, że już w tej chwili dzięki ofiarności Polonii w czasie naszego dorocznego Radiotonu możemy bez strachu planować pomoc kolejnym 80 dzieciom w tym roku jest zwyczajnie bezcenna.  Dziękujemy z całego serca! Dziękujemy Polonii za przekazane fundusze, dziękujemy panu Walterowi Kotabie za udostępnianie od 25 lat anteny radiowej, dziękujemy wolontariuszom, dziękujemy wszystkim! – mówi Dorothy Malachowski, prezes Fundacji Dar Serca.

–  Mamy najwspanialszych słuchaczy, gotowych do niesienia pomocy i do dzielenia się z innymi.  Od lat dzięki ich ofiarności nasze Radiotony kończą się wynikiem powyżej 300 tysięcy dolarów – rekordowo wśród polonijnych akcji charytatywnych.  Zebrane fundusze pomogą Fundacji Dar Serca nieść pomoc potrzebującym dzieciom, często ratując ich życie.  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję – mówi Jola Santocka, szefowa zespołu Polskiego Radia 1030 i telewizji Polvision.

Jak szacuje Fundacja, zebrane pieniądze pozwolą pomóc co najmniej 80 chorym dzieciom i ich rodzinom w czasie pobytu na leczeniu w USA w roku 2022.  Już w chwili obecnej pod opieką fundacji znajduje się 15 dzieci na terenie całych Stanów Zjednoczonych, a kolejne 14 pojawi się już tej wiosny.

Komunikat prasowy Fundacji Dar Serca


IMG_2927

IMG_2927

IMG_2904

IMG_2904

IMG_2898

IMG_2898

IMG_2832

IMG_2832

A9A00444-57C9-466B-922F-3F49C7D37E50

A9A00444-57C9-466B-922F-3F49C7D37E50

9

9

8

8

Więcej o autorze / autorach:
Podziel się
Oceń

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama