REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaArtykuł sponsorowanyZabezpiecz swój dom przed nieoczekiwanym zdarzeniem

Zabezpiecz swój dom przed nieoczekiwanym zdarzeniem

-

Ubezpieczenie domu pomaga chronić jedną z naszych najważniejszych i często największych inwestycji – dom.
Dwa najważniejsze powody, dla których kupujemy tego rodzaju ubezpieczenie to aby zabezpieczyć swoje aktywa lub zadowolić pożyczkodawcę. Większość kredytodawców hipotecznych wymaga, abyś posiadał ubezpieczenie tak długo, jak długo masz kredyt hipoteczny, i żeby Twój bank widniał na polisie  jako kredytobiorca. Co rok ubezpieczyciel wysyla do Twojego banku tak zwaną Evidence of Insurance informując go o Twojej polisie. Jeśli z jakiegokolwiek powodu pozwolisz na wygaśnięcie ubezpieczenia, Twój pożyczkodawca może narzucić Ci swoje ubezpieczenie (nawet wstecz). W porównaniu z polisą, którą wykupujesz samodzielnie, wysokość składki może Cię zaskoczyć dwa lub trzy razy wyższą kwotą, a zakres ubezpieczenia może być ograniczony wyłącznie do nieruchomości. 

Co to jest ubezpieczenie domuSwój dom możesz ubezpieczyć na kilka sposobów. Typowa polisa obejmuje strukturę nieruchomości i majątek osobisty na wypadek nieoczekiwanego zdarzenia jak pożar czy kradzież, a także osobistą odpowiedzialność prawną (liability) za obrażenia odniesione w stosunku do innych lub ich mienia, gdy znajdują się na terenie Twojej nieruchomości.
Niestety, przeciętna polisa nie ochroni Cię od wszystkich sytuacji, które mogą się pojawić więc ważne jest, abyś wiedział, co ona obejmuje a czego nie, szczególnie że w wielu przypadkach możesz ją dostosować do swoich indywidualnych potrzeb.

REKLAMA

Co obejmuje ubezpieczenie domuWiększość polis zabezpiecza Cię przed typowymi zagrożeniami losowymi, jak pożar, burza gradowa czy kradzież. W takich wypadkach możesz jej użyć do naprawy dachu jeśli na przykład zostanie on zniszczony przez wiatr czy przewrócone podczas burzy drzewo. Twoja polisa może nawet pokryć koszty medyczne, jeśli osoba która do Ciebie przyjdzie odniesie obrażenia na terenie Twojej posiadłości (na przykład przewróci się na schodach i złamie nogę) lub jeśli przypadkowo wyrządzisz szkody w stosunku do jej mienia. 

Większość standardowych polis ubezpieczeniowych domów pokrywa:

 • strukturę budynkuMożesz oczekiwać, że Twoje ubezpieczenie pokryje koszty naprawy lub odbudowy domu, jeśli zostanie on zniszczony w wyniku zdarzenia katastroficznego objętego ubezpieczeniem, takiego jak grad, huragan, pożar lub błyskawica. 
 • Twoje rzeczy osobiste
  Ubrania, meble i inne rzeczy mogą być objęte ubezpieczeniem, jeśli zostaną zniszczone przez zdarzenie losowe.
 • odpowiedzialność cywilną czyli liability
  Jeśli zostaniesz pozwany za obrażenia ciała lub szkody majątkowe, które Ty lub członek rodziny wyrządził innej osobie, Twoja polisa może pokryć te szkody. Jeśli masz psa sprawdź, czy Twoja polisa pokrywa szkody cielesne przez niego wyrządzone.
 • dodatkowe koszty utrzymania
  Wiele polis ubezpieczeniowych oferuje dodatkowe koszty mieszkania poza domem  w przypadku, jeśli nie możesz tam przebywać z powodu na przykład pożaru czy zerwanego przez wiatr dachu.
 • ubezpieczenie medyczne gościa jest zawarte w większości polis domowych i może pomóc Ci w opłaceniu rachunków medycznych odwiedzającej Cię osoby, która została przypadkowo zraniona na terenie Twojego domu lub w jego pobliżu. Wypadki się zdarzają, a tego rodzaju ubezpieczenie może Ci zaoszczędzić problemów.

Co jest wyłączone z ubezpieczenia
Nie wszystko jest objęte polisą ubezpieczeniową. Przede wszystkim stanowi ona zabezpieczenie w razie zdarzeń katastroficznych, nie jest jej zadaniem  pokrycie wymiany zużytych okien czy starego dachu. Jeśli zaniedbasz konserwację domu  i zostanie on zniszczony przez np. termity lub gryzonie, Twój ubezpieczyciel może odmówić pokrycia strat. Jednym z najbardziej znanych zagrożeń, które nie są objęte typowym ubezpieczeniem domu, są szkody spowodowane trzęsieniem ziemi lub powodzią. Jeśli chcesz być zabezpieczony na wypadek zalania ze swojego systemu kanalizacyjnego musisz się upewnić, że ta opcja została dodana do Twojej policy. 
Większość polis pokryje straty do wysokości limitów czy wyrządzonej przez pozostawiony na gazie garnek szkody, ale w przypadku kiedy Twój dom jest stary i inspektor każe dostosować Ci się do przepisów budowlanych  obowiązujących w Twoim mieście może się okazać że firma ubezpieczeniowa nie zapłaci za te ulepszenie. Zadbaj aby tego rodzaju koszty zostały dodane do Twojej polisy wcześniej. Podobnie jeśli masz w domu kosztowną biżuterię, futra, obrazy czy drogi sprzęt komputerowy. Musi on być dodany do polisy gdyż w przeciwnym wypadku możesz nie uzyskać odszkodowanie za jego stratę. 

Jakie są koszty ubezpieczenia domuZależnie od firmy ubezpieczeniowej polisy znacznie się od siebie różnią. Czynniki wpływające na ich koszt to głównie lokalizacja, stan i powierzchnia domu, limity i dodatkowe pokrycia na które się zdecydujesz ale również Twoja historia kredytowa i wypadkowa może wpłynąć wpłynąć na ostateczną cenę. 
Wiele firm ubezpieczeniowych oferuje zniżki w przypadku kiedy masz nowy dach, alarm czy polisę samochodową z tym samym ubezpieczycielem. Możesz otrzymać znaczny upust jeśli zdecydujesz się na polisę elektroniczną, zapłacisz za nią w całości na cały rok, kupujesz dom lub szukasz nowej polisy przed wygaśnięciem aktualnej, nie czekaj więc na ostatnią chwilę.

Skontaktuj się z naszym biurem pod numerem 773-775-1600 i upewnij, że polisa którą masz spełnia Twoje oczekiwania i potrzeby. Możemy Ci pomóc ją przejrzeć, wyjaśnić co pokrywa i zrobić wycenę jeśli poszukujesz nowej. 

Katie (Kasia) Kędziora, MBA

Absolwentka Politechniki Gdańskiej i Szkoły Wyższej Handlowej w Warszawie. Tematem ubezpieczeń zajmuje się od 2008 roku, posiada aktywną licencją w stanie Illinois, Wisconsin, Indiana, Arizona i Floryda. Doradzi w sprawach polis indywidualnych, komercyjnych, zdrowotnych i na życie. Niepoprawna optymistka a zarazem pracoholiczka twardo stąpająca po ziemi. Jest członkiem American Translators Association.

REKLAMA

2129136584 views

REKLAMA

REKLAMA

2129136599 views

REKLAMA

REKLAMA

2130932919 views

REKLAMA

2129136609 views

REKLAMA

2129136612 views

Piąta siła wszechświata

Gwiezdne wrota

Znajda w metrze

Karuzela mutacji

REKLAMA

2129136616 views